Hodinky PRIM verobené výlučně pro generály od Českého výrobce!!

Hodinky PRIM verobené výlučně pro generály od Českého výrobce!! 1

Hodinářská společnost ELTON představila unikátní projekt ve spolupráci s českým výrobcem hodinek PRIM. Jde o speciální edici náramkových hodinek PRIM ORLÍK GENERÁL, které si může zakoupit jedině osobnost s hodností generál, případně admirál.

Zajímavé je použití netradičních materiálů, nakolik byl první kus vyrobený z tlumiče hnacího kola tanku. Pokud se na tento projekt podíváme z pohledu jakési celosvětové úrovně, jde o vskutku výjimečný počin. Původní model PRIM ORLÍK, který dnes jednoznačně patří mezi legendy českého hodinářství, vznikl přibližně v polovině 60. let, a to na základě požadavku armády. A tak můžeme mluvit o návratu k armádním kořenům.

Úplně první hodinky byly věnovány institutu náčelníka Generálního štábu AČR a společně s částí tlumiče jsou dnes vystaveny v prodejně MANUFACTURE PRIM 1949 na 4. patře obchodního domu Kotva. Současní i bývalí náčelníci mají možnost zapůjčit si je na jakoukoliv slavnostní či reprezentativní příležitost.

Záleží na zákazníkovi, zda chce mít své PRIM-ky vyrobené z nerezu, titanu nebo bronzu. V takovém případě je cena 4.700 €. Výjimečná je však výroba pouzdra z dodaného materiálu. Může to být nejen součást tanku, ale i děla, ponorky, či letadla. V ceně je zahrnuta i doživotní záruka a výměna číselníku v případě povýšení do vyšší generálské hodnosti, či individualizace zadní strany.

Hodinky jsou osazeny za pomoci in-house mechanického strojku PRIM s automatickým natažením.