LAMBORGHINI HURACAN: PŘICHÁZÍ NEJOČEKÁVANĚJŠÍ BÝK OD LAMBORGHINI!

LAMBORGHINI HURACAN: PŘICHÁZÍ NEJOČEKÁVANĚJŠÍ BÝK OD LAMBORGHINI! 1

Lamborghini už v březnu tohoto roku oficiálně představí v Ženevě očekávaný nástupce Gallarda, nový model s názvem Huracán LP610-4. „Vyvolení“ budou mít možnost vidět nové Lamborghini ještě před jeho premiérou na jedné z přibližně 130 soukromých předpremiér, které se uskuteční v 60 městech po celém světě.

Exteriér nového sporťáku si zachovává tradiční Lamborghini design, avšak někomu mohou vnější křivky Huracánu připomínat větší Aventador, ale Huracán je dostatečně originální a netrpí nedostatkem jedinečnosti.

V interiéru na řidičově straně dominuje velký 12,3 palcový barevný TFT informační displej, který zobrazuje základní informace jako jsou: rychlost, otáčky, navigaci a obsahuje také široké možnosti nastavení dalších zábavných funkcí. Sedadla, výplně dveří a přístrojová deska jsou samozřejmě směsí té nejkvalitnější kůže a alcantary.

Nejzajímavější částí Huracánu je nepochybně motor. Vidlicový 10 válec o objemu 5,2 litru, který nabízí výkon 610 koní při 8250 otáček za minutu a točivý moment 560 Nm při 6500 otáček za minutu.

Ve srovnání s Gallardem je motor Huracánu vybaven novou technologií vstřikování paliva Iniezione diretto Stratificata „(IDS), která kombinuje přímé a nepřímé vstřikování paliva, což má za následek vyšší výkon, vyšší točivý moment při nižší spotřebě paliva a emisí.

Pohonná jednotka je spřažená se 7-stupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou „Lamborghini Doppia Frizione“, která posílá sílu na všechna čtyři kola přes plně elektronický řídicí systém čtyř kol.

Díky ní Huracán sprintuje z 0 na 100 km / h za 3,2s a z 0 na 200 km / h za 9,9s a dokáže uhánět až 325 km / h. Průměrná spotřeba je 12,5 litru benzinu na 100 km za což vděčí Stop & Start systému. Motor splňuje normu EURO 6 a dosahuje 290gramov emisí na kilometr.

Podvozek je kombinací uhlíkového vlákna a hliníku, což Huracánu zajistilo hmotnost jen 1422 kg. Při výkonu 610 koní je poměr váhy a výkonu skvělých 2,33 kg / HP. Brzdění této „střely“ zajišťují carbon-keramické brzdy. Dodávky Lamborghini Huracán k prvním zákazníkům jsou plánované v jara 2014.