Hodinky s krvavým měsícem od Schaumburg Watch zabojují o titul: Watch Of The Year By SEW Brno

Hodinky s krvavým měsícem od Schaumburg Watch zabojují o titul: Watch Of The Year By SEW Brno 1

Německá privátní společnost Schaumburg Watch je pravidelným účastníkem veletrhu SEW Brno. Tento rok můžeme kromě lokálního distributora poprvé očekávat i zástupce značky přímo z Německa. A nepřijde s prázdnýma rukama.

Přiveze několik letošních novinek, jako například personalizovaný model Classoco, limitovanou edici Unique 33 či dlouho očekávaný Blood Moon Meteorite. Právě posledně jmenovaný model se bude ucházet i o naše hlasy v anketě Watch of the Year by SEW Brno. Jeho „mladší bratr“, model Galaxy, toto ocenění získal v roce 2015.

Pouzdro o velikosti 43 mm kombinuje matnou a lesklou ocel. Jeho spodní část se směrem dolů zužuje, díky čemuž je korunka nápaditě ukryta. V hodinkách tiká mechanický kalibr s automatickým nátahem SW-11, který kromě času a data ukazuje i aktuální měsíční fázi. A ne jakkoliv! Největší realistické zobrazení měsíčních fází v celém hodinářském světě pochází z tvůrčí mysli německého hodináře Martina Brauna, který ji vytvořil v době, kdy byl součástí společnosti Schaumburg Watch. Po jeho odchodu ji firma obohatila o luminiscenční vrstvu (v noci vypadá opravdu úchvatně) a možnost vybrat si pohled ze severní nebo jižní hemisféry.

Pro rok 2017 dostal model Moon nový kabát. Krvavý! Blood Moon totiž zobrazuje změnu fází v červeném – krvavém provedení a odkazuje tak na nebeský úkaz, který jsme měli možnosti pozorovat loni.

Jak už název modelu napovídá, číselník je vyřezán z plátu meteoritu. Jeho vlastník tak má privilegium nosit kus vesmírného prvku ve svých hodinkách. Díky tvz. Widmanstättenovému obrazci nenajdeme 2 stejné číselníky. Každý je unikátní.

Model Schaumburg Watch Blood Moon Meteorite rozhodně stojí za pozornost. V rámci České republiky a Slovenska budeme mít možnost vidět ho poprvé na veletrhu