Nejlepší hotely – Severní, Střední a Jižní Amerika, Karibik

Nejlepší hotely – Severní, Střední a Jižní Amerika, Karibik 1

Nejlepší hotely pro rok 2019 podle Telegraph Travel.

Fogo Island Inn, Newfoundland a Labrador, Kanada

Soumrak je doba, kdy vypadá nejzajímavěji: okna září v okolní subarktické ponurosti a stavba působí jako z jiné planety. Hotel Fogo Island Inn (5*) zvedající se se na skalnatém pobřeží poblíž Newfoundlandu na kanadském pobřeží Atlantiku čerpá inspiraci z nedaleké rybářské komunity. Podlouhlý hotel by mohl vypadat jako bohémský kousek Londýna či New Yorku, kdyby nebyl vybudován podle dřevěných domů typických pro ostrov Fogo Island. Jeho minimalistický styl byl vytvořen na místě podle návrhů předních severoamerických a evropských designérů, kteří se zase inspirovali místními tradicemi. V kuchyni používá šéfkuchař Murray McDonald nasbírané bobule, místní zeleninu a „vše divoké ze severního Atlantiku”. Každý z 29 apartmánů nabízí výhled na moře a je vybaven kamny na dřevo. Stavba sice stojí na kůlech, ale není nijak odtažitá: jedinečný projekt „sociálního podnikání“, který propaguje místní úspěšná podnikatelka Zita Cobb, zaručuje, že všechny zisky jsou směřovány zdejší místní komunitě. Cena dvoulůžkového pokoje je od 468 GBP.

*

Amangiri, Utah, USA

Nejlepší hotely – Severní, Střední a Jižní Amerika, Karibik 2

Jen co by kamenem dohodil od proslulého jezera Lake Powell a od neviditelné hranice mezi Arizonou a Utahem se nachází odlehlý hotel Amangiri (5*), který v extrémní pouštní krajině Canyon Point není snadné najít. Chytrý design byl inspirován drsnou krajinou v Utahu a zdejší typickou skalní formací Entrada sandstone. Hosté sem přicházejí relaxovat u bazénu, který se táhne kolem skalní formace, nebo nabírat síly v Aman Spa o rozloze 2322,6 m2 s dalekými výhledy do pouště a s originálními kúrami inspirovanými domorodými Navahy. Výkonný šéfkuchař Jacob Anaya upravuje regionální tzv. novou americkou kuchyni do podoby příjemného mixu lehkých a přitom sytých pokrmů, jako jsou např. rybí tacos podávané na soukromé terase se sklenkou chlazeného kalifornského bílého vína. Všech 34 pokojů a apartmánů vyčnívá z hlavní budovy jako orlí křídlo s výhledy na nezkrocenou krajinu z postele i z vany. Velká skládací okna je možné zcela otevřít na soukromou terasu vybavenou křesly a krbem; je to perfektní místo, odkud můžete obdivovat hvězdné nebe za nocí, které jsou na jihu Utahu temné. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1000 GBP.

*

Crosby Street Hotel 5*, New York City, USA

V samém srdci newyorské módní čtvrti SoHo, avšak v diskrétní ulici dlážděné kameny, slibuje budova s cihlovou fasádou a modře osvětleným exteriérem nablýskaný butikový hotel. Uvnitř se však nachází spíše přepychová elegance: vysoké stropy, nábytek z tmavého dřeva, barevné tóny šedé, červené, fialové a bílé, a k tomu současné umění na stěnách. Britský vliv je v tomto hotelu (jediném v Americe v britském hotelovém řetězci Firmdale) patrný v podobě odpoledních čajů (podávají se slané taštičky Cornish pasties nebo anglický pohár trifle), tapet s květinovými vzory a dekorativních pohovek ve svěžích světlých interiérech od designera Kita Kempa. Celkem 86 pokojů má industriální okna sahající od podlahy ke stropu (horní patra nabízejí skvělé výhledy na Dolní Manhattan); apartmán Meadow Suite ve 2. patře má navíc vlastní zahradu na terase. Dole se nachází prostorný Crosby Bar nabízející anglické snídaně, čaje, koktejly i večeře, přičemž některé suroviny pocházejí ze střešní zahrady a kurníku (!) šéfkuchaře Anthony Parise. Další atrakcí je elegantní špičkový kinosál s 99 sedadly používaný pro promítání filmů během festivalů a filmového klubu v neděli večer. Cena dvoulůžkového pokoje je od 400 GBP.

Akční nabídka zde 

 *

Shutters on the Beach 5*, Santa Monica, Kalifornie, USA

Je to hotel, kde by se mohla konat jakákoli slavnostní událost s míchaným drinkem, jako je dirty martini, v ruce. Od okamžiku, kdy hosté přijedou na známou příjezdovou cestu u hotelu, se setkají s pozorností „ze staré školy“, která (na rozdíl od mnoha jiných kalifornských hotelů) nikdy nehraničí s přílišnou familiérností. Hezký mladý komorník připomínající studenta prestižní školy pomáhá hostům vystoupit z auta a nést zavazadla kolem přehlídky uměleckých prací od Hockneyho, Roye Lichtensteina a Jaspera Johnse na stěnách až do některého ze 186 pokojů. Pokud si nerezervují některý z 33 apartmánů s výhledem na oceán, jsou někteří hosté výhledem zklamáni. Avšak interiérový designér Michael S. Smith (který navrhoval také Bílý dům) to vynahradil tím, že proměnil i nejmenší pokoj v miniaturní plážový domek včetně dubové podlahy a ručně šitých indiánských přehozů. V každém případě jsou nejlepší výhledy přístupné všem z balkonu baru, kde je možné si objednat brunch, oběd nebo čaj z hotelové restaurace 1 Pico, a pozorovat zapadající slunce nad nábřežím Santa Monica Pier. Cena dvoulůžkového pokoje je od 382 GBP.

Akční nabídka zde 

*

The Ranch at Rock Creek, Montana, USA

Investiční bankéř James Manley si prohlédl 500 rančů, než našel ten, který splňoval jeho seznam požadavků. Poloha v údolí kvůli soukromí. V blízkosti hora, na které se dá lyžovat. Poblíž příjemné město jako z westernu. Nechtěl však medvědy grizzly, chřestýše a americké pumy (zato jsou zde jeleni wapiti, losi, vysoká zvěř a méně nebezpeční medvědi a vlci). Nadmořská výška neměla být přílišná, aby nezpůsobovala výškovou nemoc. A také chtěl poblíž řeku hemžící se pstruhy. Nakonec se usadil na 6800 akrech v Divočině Anaconda Pintler, zrestauroval budovy z 19. století a přistavěl kamennou chatu, pár nízkých srubů (nejhezčí je Bluebird a Eagle’s Perch) a řadu stanů kolem řeky. Skutečné kouzlo však spočívá ve zdejších aktivitách, jako je jízda na koni, střelba, rybaření, lukostřelba, horská cyklistika, v zimě lyžování, bruslení, jízda na skútru (snowmobile) nebo na saních tažených koňmi. Dále jsou zahrnuta tři jídla denně a drinky, a to i v baru Silver Dollar Saloon, kde se sedí na otočných sedlech v baru obloženém pravými stříbrnými dolary. Není lepší místo, kde můžete zažít Divoký západ. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1290 GBP.

*

Belle Mont Farm, ostrovy Svatý Kryštof a Nevis

Letovisko Belle Mont Farm (5*), ležící ve výšce 300 m v kopcích porostlých deštným pralesem na severu ostrova Svatý Kryštof (St Kitts), bylo otevřeno teprve nedávno a usiluje o to, aby změnilo podobu světa ekologicky udržitelného luxusního ubytování. Vytvořil ho charismatický trinidadský podnikatel Val Kempadoo, zaměstnává místní obyvatele a je umístěno na biofarmě o rozloze 400 akrů se skvělými výhledy na sousední ostrov Svatý Eustach. Celkem 84 dřevěných chat, které navrhl přední architekt Bill Bensley, jsou v okázalém karibském koloniálním stylu, s majestátními postelemi s nebesy, s vlastním bazénkem na osvěžení se a s venkovní vanou. Aktivity zahrnují horskou turistiku a golf (na průkopnickém ekologickém hřišti), ale nejpřesvědčivější důvod pro návštěvu představuje průlomová kuchyně v restauraci The Kitchen. Francouzský šéfkuchař Christophe Letard zde mění způsoby použití místních ingrediencí, jako je šťovík, čajot a guava, a také učí místní obyvatele, jak se řídit jeho inovativním stylem. Výsledkem je banket s lahůdkami přicházejícími přímo z farmy, včetně fantastické tropické snídaně podávané v zahradních školkách a nedělního brunche s vínem Bollinger. Cena dvoulůžkového pokoje je od 731 GBP.

*

Mashpi Lodge, Mashpi, Ekvádor

Když byla moderní minimalistická chata se skleněnými stěnami v džungli v roce 2012 otevřena, změnila celou oblast ubytování v Jižní Americe. „Ochranný kokon“ od architekta Alfreda Ribadeneiry by zapůsobil v moderním velkoměstě, avšak v hloubi andského mlžného pralesa působí divoce, odvážně a krásně. Přestože leží jen 112 km od metropole Quita, nachází se Mashpi Lodge (5*) v krásné izolaci vysoko na skále na konci nezpevněné silnice. Je citlivě schovaná do korun stromů, takže ji neuvidíte, dokud k ní nepřijedete. Uvnitř se nacházejí podlahy z šedých dlaždic a přírodní odstíny, takže nic neodpoutává pozornost od toho hlavního, proč sem hosté přijíždějí – a to je zeleň, která obklopuje ze všech stran zdi z čirého tvrzeného skla. Všech 24 pokojů si uchovává čisté linie, je vyzdobeno bambusem a sklem a vybaveno měkkými koberci a plyšovými křesly. Nejprostornější jsou tři apartmány Yaku vybavené vanou od Philippe Starcka. Den zde začíná pozorováním ptactva před snídaní, a pak můžete zamířit do motýlí rezervace, na rozhlednu, na stezky v džungli, nebo podniknout jízdu korunami stromů. Přírodní rezervace Chocó-Darien nabízí fantastickou biodiverzitu. A po všech dobrodružstvích a pozorovaných druzích na Vás čeká vířivka, koktejl a ekvádorské fusion pokrmy. Cena dvoulůžkového pokoje je od 1340 USD (1031 GBP), pokud pokoj sdílí 2 osoby, včetně aktivit, stravování, průvodců a zpáteční sdílené dopravy z hlavních hotelů v Quitu.

Akční nabídka zde 

*

Inkaterra La Casona, Cusco, Peru

Někdejší incká metropole Cuzco byla španělskými dobyvateli vybrána jako ideální místo pro jejich největší paláce, kostely a sídla. La Casona (5*), ležící na krásném náměstí v okrsku San Blas, je považována za nejstarší koloniální budovu ve městě a krátce byla domovem osvoboditele a generála Simóna Bolívara. Před otevřením hotelu v roce 2008 byla budova pečlivě zrestaurována (o rok později stal prvním hotelem v Peru v řetězci Relais & Châteaux), takže i dnes působí jako soukromá rezidence conquistadora. Starosvětský nábytek z tmavého dřeva, vybledlé fresky a starožitnosti dobře ladí se zemitými odstíny andských přehozů a odhaleného kamenného zdiva. Celkem 11 přepychových a prostorných apartmánů shlíží na náměstí nebo do vnitřních dvorů, všechny mají vlastní jídelní prostory, kamenný krb, vyhřívané dřevěné podlahy a mramorovou koupelnu. Největší apartmán Plaza Suite Two kdysi obýval sám conquistador Diego de Almagro. Zdejší restaurace podává palačinky z quinoy a kokový čaj k snídani a peruánské fusion pokrmy (jako je konfitované morče nebo andský pstruh v tempuře z brazilské juvie) na oběd a večeři. Malé Yacu Spa nabízí klid jako v kostele. Personál je neokázalý, vždy zdvořilý a hovoří perfektně anglicky. Hned vedle hotelu se nachází Muzeum předkolumbovského umění a většina hlavních památek, a také mnohé z nejlepších restaurací v Cuzcu. Cena dvoulůžkového pokoje je od 280 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Hotel Fasano Rio de Janeiro 5*, Rio de Janeiro, Brazílie

Když se hotel nachází v nejmódnější části Rio de Janeira, kde se setkávají bělostné písečné pláže Ipanema a Arpoador, očekává se, že bude odpovídat lokalitě. Příležitost dodat potřebnou atraktivitu dostal obchodník v oblasti luxusní pohostinnosti Rogério Fasano ze São Paula. Dnes je Fasano (5*) hotelem, který vyhledávají Brazilci, aby mohli být svědky skvělých východů a západů slunce, z „první řady“ pozorovat nejdivočejší skupinky (blocos) při Karnevalu a sledovat dění na nejproslulejší městské pláži světa. Uvnitř se nacházejí sofistikovaně ponuré chodby od designéra Philippe Starcka zpestřené oblými nasvícenými křesly La Mamma od Gaetana Pesceho, zatímco designérské zásahy v pokojích působí téměř nudně v kontrastu s perfektními výhledy. Hotel je korunován střešním barem, který je natolik vyhledávaný, že návštěvníci ze São Paula si rezervují pokoje na celý víkend, aby zde mohli popíjet koktejly caipirinha a pak dole navštívit Fasano al Mare, nejlepší restauraci ve městě v čele s cenami ověnčeným šéfkuchařem Paolem Lavezzinim. Cena dvoulůžkového pokoje je od 480 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Alto Atacama 5*, San Pedro de Atacama, Atacama, Chile

Chata v divočině se stěnami z domorodých nepálených cihel, útočiště s elegantními interiéry, vřelými službami a gurmánskou kuchyní, leží uprostřed pouště Atacama, nejvýše položené a nejsušší pouště světa. Veronica Poblete, botanička a dřívější lektorka na Stanfordově univerzitě v USA, navrhla zahrady jako Andský park. Výsledkem je uklidňující oáza s keramikou starou století, moderními geoglyfy, domorodými rostlinami, bazénem se slanou vodou a podlahami dlážděnými kameny. Zařízení zahrnuje klidné Spa s venkovními vanami zahřívanými vodou z podzemí. Dále je zde 6 menších bazénů na osvěžení se, slunečníky a obora s lamami. Atacama je jedno z nejvýše položených míst na zemi, kde můžete pozorovat hvězdnou oblohu, a hotel má k dispozici astronomický teleskop na vrcholu blízkého kopce. Očekávat můžete špičkové gurmánské pokrmy, které využívají místní suroviny, např. lamy guanaco, místní brambory, quinoa či bobule chanar. Cena dvoulůžkového pokoje je od 535 GBP.

Akční nabídka zde 

*

Nejlepší hotely světa: