Honda Fireblade 2014 SP: okruhový seciál k 21. výročí

Honda Fireblade 2014 SP: okruhový seciál k 21. výročí 1

Jeden s nejznámějších výrobců motocyklů na světě, společnost Honda si k 21. výročí svého nejsilnějšího bojovníka připravila speciální verzi Honda CBR1000RR Fireblade SP.

Samotná motorka nepotřebuje delší představování. Opodstatněně patří k nejlépe prodávaným modelům ve vyšší kubatuře. Rok 2014 přináší pár změn, které se dotknou nejen designu, ale několik změn se udály i pod „kapotou“ nejnovějšího supersportu.

Základem Fireblade SP je standardní verze, se kterou má verze SP společný počet koní (180) a 90% základních dílů. Myslíte si, že to je jen nepatrná změna? Naopak zbývajících 10% dílů dodává Fireblade SP neuvěřitelnou sílu a výjimečnost. Kromě vylepšeného vstřikování, racingových tlumičů značky Öhlins a vyšperkovaného motoru jsou to v neposlední řadě brzdy od společnosti Brembo.

Jediné co odborníci této propracované nabroušené krasavici vyčítají je absence kontroly trakce, která by se vzhledem k sílu motocyklu určitě nenudila. Tímto modelem myslela Honda na ty nejnáročnější kvůli, kterým použili ty nejkvalitnější díly, což splňují přísné technické parametry. Sériově vyráběný motocykl bude mít mnoho podobného s okruhovými speciály. Cena této horké novinky se bude pohybovat na úrovni 17 000 €.