TOP 5 NEJÚŽASNĚJŠÍCH VLAKOVÝCH TRATÍ

TOP 5 NEJÚŽASNĚJŠÍCH VLAKOVÝCH TRATÍ 1

Železniční doprava má v zahraničí romantickou atmosféru a duch dobrodružství. Kromě toho představuje cestování vlakem jednu z nejvíce uvolněných způsobů, jak se někam dostat. Umožní vám to sedět, odpočívat a kochat se výhledem. Některé cesty vlakem přinášejí scénické destinace kolem zasněžených vrcholů hor nebo přes zbarvenou poušť. Přinášíme vám seznam nejúžasnějších vlakových tratí na světě.

5. The Ghan, Austrálie

Připravte se na australskou dovolenou nepředstavitelných rozměrů. Z legendárního Ghanu vás vlak zavede hluboko do srdce Austrálie. Vlak provozují The Great Southern Rail. Cesta z Adelaide v jižní Austrálii do Darwinu na horním konci severního území trvá dvě noci a tři dny. Trať má necelých 3 000 kilometrů a prochází středem Austrálie. Scenérie během ujeté vzdálenosti jsou úchvatné barvami, pouštním terénem a měnícím se životem v jednotlivých oblastech. Vlak má dvakrát čtyřhodinovou přestávku – jednou v Alice Springs a podruhé v Katherine. To dává cestovatelům prostor protáhnout si nohy a podívat se na některé památky v oblasti.

4. Rocky Mountaineer, Kanada

Tato dvoudenní železniční cesta vás zavede z horského lázeňského města Banff v Albertě přes majestátní kanadské Skalisté hory do jednoho z největších měst světa, do Vancouveru, Absolvování kopcovité scenérie nabízí výhledy na divočinu, černé lávové skály a kaňony, ledovcová jezera, turbulentní řeky, různé živočichy , no nejčastěji ovce tlustorohé, a možná dokonce medvěda černého grizzlyho. V ceně vlakového lístku se můžete těšit z bohatých vařených snídaně a obědů podávaných v jídelním voze.

3. Qinghai – Tibetské železnice, Čína

Tibetské železnice je nejvýše položenou železnicí na světě. Spojuje Xining, hlavní město provincie Čching-chaj a Lhasy, hlavního města Tibetu. Více než polovina cesty se nachází v nadmořské výšce kolem 4 000 m.n.m. Trasa o vzdálenosti 1,956 kilometrů je specifická s křehkým ekosystémem, trvale zmrzlou půdou a nedostatkem kyslíku. Vlaková trať prochází Tanggula Pass, která se nachází ve výšce 5,072 metrů. Každý vlak má zajištěné kyslíkové potřeby pro každého pasažéra a lékaře na palubě. Tyto výhledy na horskou krajinu, zasněžené hory, zelené louky a zajímavých památky tibetského prostředí zaručí celoživotní zkušenost.

2. Venice Simplon-Orient-Express, Evropa

Umělecké dílo v sobě ukrývá ikonou pravého uměleckého hnutí ze začátku 20. století Art Deco. Legendární Venice Simplon-Orient-Express nabízí jeden z nejslavnějších a romantických vlakových cest světa, z Paříže nebo Londýna do Benátek či Istanbulu. Cesta křížem přes Evropu přináší vznešené scenérie na některé z nejpřitažlivějších místa starého kontinentu. Nádherné ročník kabiny, labužnické kuchyně a živé zábavy na palubě jít na tomto luxusním vlakem jeden z nejlepších světových zážitky z cest.

1. Golden Eagle Transsibiřské EXPRESS, Rusko, Mongolsko a Čína

Epická Trans-sibiřská železnice spojuje Moskvu s Pekingem. V současnosti je nejdelší souvislou železniční linkou na Zemi. Úsek vlakem trvá 15 dní. V intervalu šesti časových pásem projdete 9000 km nebo více než jednu třetinu zeměkoule. Spojuje nádhery evropské části Ruska s krajinou tajemného východě, projetí přes pohoří Ural a ohromné ​​zalesněné planiny Sibiře. Během cesty jsou možné přestávky na dobrodružné objevování a turistiku.