HydroArtPod přinese automatizovanou hydroponickou zahradu na zdi

HydroArtPod přinese automatizovanou hydroponickou zahradu na zdi 1

Mnoho obyvatel měst nemá přístup na venkovní zahradu, ale přesto by si rádi pěstovali vlastní zeleninu a bylinky. HydroArtPod je nejnovější z dlouhé řady zařízení pro vnitřní zahradu, která se snaží automatizovat pěstování čerstvé zeleniny v domácnostech.

Mnohé z chytrých systémů vnitřního zahradnictví, které jsme v průběhu let viděli, využívalo crowdfundingových platforem k získávání finančních prostředků na produkci (i když existují výjimky) a také startup HydroArtPod kráčí se svým zařízením touto cestou, kdy nedávno spustil Indiegogo.

HydroArtPod přinese automatizovanou hydroponickou zahradu na zdi 2

„Mým cílem bylo nakrmit svou rodinu čerstvými potravinami bez chemikálií a udělat to tak, aby to doma vypadalo jako krásné umění,“ řekla Aline Pate z HydroArtPod, která strávila 3 roky uváděním nápadu do života. „Přišla jsem s produktem, který řeší 3 hlavní problémy pěstování doma: prostor, čas a vědět jak na to.“

Jde o to, aby většinu práce udělal samotný systém, kdy uživatelé jen občas přilévají vodu a sklízejí čerstvou zeleninu, aniž by si ušpinili ruce. K montáži zařízení budou uživatelé potřebovat 1 m² volného prostoru na stěně poblíž zásuvky. Jakmile bude zařízení na zdi, uživatel naplní police samostatnými bio pody na bylinky, listovou zeleninu a další zeleninu (papriky, malá rajčata) s pěstebním médiem, naplní nádrž na vodu o objemu 10 l a zapne jednotku. Doprovodná aplikace (bez předplatného) upozorní pěstitele, kdy má do zařízení vložit pody s živinami a kdy je třeba doplnit nádrž na vodu. Poskytne také podrobné informace o vybraných plodinách a o tom, kdy je nejlepší je sklízet. Hydroponické nastavení využívá širokospektrální LED osvětlení a cyklický vodní systém, aby byly rostliny dostatečně zavlažovány, když rostou, s „chytrými senzory“, které sledují spotřebu vody, osvětlení, vlhkost a úroveň výživy a automaticky se přizpůsobují podle potřeby.

HydroArtPod bude dodáván plně sestavený, bude k dispozici v černé nebo bílé barvě, nabízet pohodlí si příležitostným čištěním a uvádí se, že spotřebovává přibližně stejné množství elektřiny jako malá akvarijní pumpa. Stejně jako u mnoha jiných vnitřních pěstebních systémů budou uživatelé muset obnovovat patentované pody se semeny, aby si mohli nadále celoročně užívat čerstvé zeleniny. V současnosti začínají ceny Indiegogo na částce 749 USD. Pokud vše půjde podle plánu s již financovanou kampaní, dodávka by měla začít v říjnu 2022.