Imax osobní kino nabízí velkolepý zážitek z filmu přímo ve vašem domově

Imax osobní kino nabízí velkolepý zážitek z filmu přímo ve vašem domově 1

Filmoví fanoušci s absolutní jistotou vědí, že všechno co vidí, v kinech jednou přijde i do jejich obýváků. S nejnovějšími, širokoúhlými TV a projektory je to možné už teď. I ozvučení s prostorovým Dolby DTS zvukem je na velmi vysoké úrovni. Slyšeli jste už, ale o domácím IMAX kině?

IMAX je značkou komerčních kin postavených podle specifických kritérií. Tyto kina jsou nejnověji nabízeny ve formě vhodné pro domácí podmínky. Cílovými klienty budou lidé, kteří projeví zájem o domácí kino s obrazovku velkou 7 x 10 metru a více. Takové kino, včetně montáže a všech souvisejících služeb vyjde na 2 miliony dolarů. Je proto pravděpodobné, že o něj projeví pouze bohatí lidé, žijící ve velkých vilách či palácích.

IMAX osobní kino se skládá z velkolepé, zakřivené obrazovky, projekčního a prostorového zvukového systému. Účinek takového kina je skutečně ohromující a panoramatický. Chcete IMAX adaptovat do domácích podmínek, budete potřebovat podstatně méně hardwaru, než v případě kin pro 1000 nebo 3000 diváků. Každá jedna instalace soukromého IMAX kina bude navržena na míru tak, aby si udržela specifikace podle IMAX a zároveň vyhovovala prostředí, do kterého bude zasazena. Nic nebude ponecháno náhodě.

Celý systém bude optimalizován nejen pro IMAX filmy, ale i pro televizní vysílání, streaming, hraní her a další vizuální média. Tento projekt nezahrnuje pouze dodávku hardwaru a softwaru, ale vše od uživatelského rozhraní až po samotný vzhled kina.

Znamená to, že IMAX odborníci budou spolupracovat přímo s architekty klienta, interiérovými designéry a vlastními montážními firmami. Kromě toho slibuje IMAX spuštění jakéhosi integrovaného kontaktního centra, které bude fungovat 24 hodin, sedm dní v týdnu, během celého roku. Vzdáleně bude sledovat celý systém a v případě jakýchkoli problémů bude doba odezvy méně než pět minut. Jde o tzv. prediktivní údržbu a ladění výkonu s tím, aby systém vždy běžel na optimální výkon.

Xl_Imax_projector IMAX domácí kino budou tvořit dva 4K projekční systémy, které dokáží přehrát 2D nebo 3D obsah za těch nejlepších technických podmínek. Nové filmy z katalogu IMAX budou k dispozici hned po uvedení systému, stejně bude možné přehrávat všechny existující filmy, starší DVD či Blu-ray tituly, nebo filmy uložené na serveru. Díky hardwaru a pokročilému firmwaru bude obraz lepší, protože bude obsahovat více detailů, bohatší barvy, ostřejší obraz a vylepšené poměry stran.

Vzhledem k tomu, že plocha obrazovky vyplní větší zorné pole, bude efekt obklopující. IMAX osobní kino využívá stejnou konstrukci jako ostatních 900 IMAX kin po celém světě. Pro domácí uživatele bylo vytvořeno tak, aby v max. možné míře odpovídalo prostorovým podmínkám místnosti, při max. využití zakřivené IMAX obrazovky sahající od podlahy až ke stropu, od stěny ke stěně.

IMAX osobní kino využívá na ozvučení 7.1-kanálového prostorového zvuku, který pochází z reproduktorů zkalibrován prostřednictvím laseru. Zvukové efekty pak přicházejí přesně odtud, odkud mají. Díky proprietárnímu mikrofonnímu systému pro zpracování dat z každého reproduktoru je zaručen optimální zvuk za každých podmínek. Reproduktory jsou schopny reprodukovat sílu a dynamický rozsah každé zvukové stopy, přičemž velkým zážitkem je sledování například hudebních koncertů. I díky dunivým efektům ze subwooferů bude IMAX osobní kino velkým lákadlem pro všechny filmové fanoušky, kteří si ho budou moci dovolit.

Pokud se IMAX osobní kino ujme, určitě se v budoucnu objeví jako výbava různých jachet, soukromých klubů a dalších míst, kde velikost nebude představovat problém. Ještě tento měsíc společnost Ideaworks svůj systém odprezentuje, aby odhadla reakce své potenciální kupce.