Indická řeka odryla velké množství prastarých lingamů

Indická řeka odryla velké množství prastarých lingamů 1

Poprvé v novodobé historii způsobila kombinace sucha a nadměrného odběru vody pokles hladiny řeky Shamala v indickém státě Karnatáka, přičemž odkryla tajemství, které překvapilo všechny. Ustupující řeka odhalila tisíce šiva lingamů, které byly v dávné minulosti vytesány na jejím dně z říčních kamenů.  

Místo známé jako Sahasralinga (v sanskrtu „tisíc šiva lingamů“) se stalo mimořádně důležitým poutním místem a svatyní pro tisíce hinduistů, kteří sem dnes přichází modlit se k bohu Šivovi. Šiva Lingam, nebo jen Lingnam, je jeho jeho ztělesněním a bývá vystaven v chrámech.

Sashasralinga, ležící se nedaleko města Sirsi, je jedno z nejkrásnějších míst v Indii, které vyzařuje božskou sílu a pozitivní energii. Nespočet šiva lingamů objevených kvůli suchu jsou důkazem, že na naší Zemi je ještě spousta míst, která skrývají svá tajemství a vypovídají o našich předcích. Tato tajemství pomalu a jistě vycházejí na světlo, takže je snad budeme schopni uchovat pro budoucí generace a projevit tak úctu k tradici a historické hodnotě. 

Hlavní turistické atrakce Indie