PATEK PHILIPPE NAUTILUS – legenda slaví kulatiny

PATEK PHILIPPE NAUTILUS - legenda slaví kulatiny 1

Jako kvalitní víno zraje, tak podobně je na tom i kvalitní hodinářská práce. A právě že modely Patek Philippe Nautilus slaví kulatiny 40 let na trhu.

Poprvé se Patek Philippe Nautilus dostal ke svým zákazníkům v roce 1976. Od té doby si drží specifické postavení na trhu, jsou nejsportovnější a přitom nejelegantnější. Ostatní firmy mění své modely, inovují je a je zajímavé, že Patek Philippe nešli touhle cestou.

Hodinky se téměř nezměnili od uvedení na trh. Maximálně největší změna za tu dobu je u pouzdra, které není ani kulaté či čtvercové. Je něco mezi tím. Ještě si můžeme všimnout změn u okruží. Když hodinky otočíme ciferníkem nahoru, můžeme vidět osmistranný okruží.

hodiny

Typický je pro hodinky kovový náramek. Je složený z úzkých, broušených a leštěných segmentů. Paek Philippe má ciferník s aplikovanými indexy. Je v barvě černé, antracitově šedé, tmavěmodré a bílé.

Výjímečný je v barvě čokoládovo hnědé, a to jen u modelů z růžového zlata. Ručičky mají zaoblené hrany. Patek Philippe Nautilus nosí s oblibou herec Brad Pitt, zpěvák Ed Sheeran nebo fotbalista Andreo Pirlo. Uvnitř hodinek se nachází automatický strojek Ch 28-520 C FUS.

V nabídce se objevili také dámské hodinky Nautilusu, a to v roce 1980. Jejich novější verze se objevila před třemi lety. Měla průměr 32, 33 a 35 mm a byla dostupná ve zlatém či ocelovém provedení. Firma si drží dlouhodobí standart a jejich model Nautilusu patří opravdu mezi nejoblíbenější. I proto není důvod za těch 40 let provádět mnoho změn.