Inovace v křemíku – hodinky Baroncelli Caliber 80 Chronometer Si

Inovace v křemíku - hodinky Baroncelli Caliber 80 Chronometer Si 1

Švýcarská firma Mido oslavila čtyřicáté výročí modelové řady Baroncelli hodinářskou inovací, a to pomocí křemíkového vlásku.

Baroncelli Caliber 80 Chronometer Si je tříručičkový automat ovlivněný neoklacistickým stylem galérie Viktora Emanuela II. v Miláně. Hlavně je prvním, který má privilegium užívat výhody antimagnetického materiálu s nízkým koeficientem trenia a disponuje taky vyšší odolností vůči nárazům. Díky tomu udělil úřad COSC tříhertzovému kalibru Caliber 80 certifikát chronometra.

Navíc hodinky disponují rezervou chodu na 80 hodin a to dnes není vůbec obvyklá hodnota. Málo které mechanické hodinky tohle obsahují.

baronceli

Hodinky mají také velmi zdařilí design. Jejich čisté linie leštěného 40 mm pouzdra z ušlechtilé oceli 316L jsou výjimečné a jen je vkusně dobarvuje bílý lakovaný ciferník s jednoduchými aplikovanými idexi, také ručičky typu Dauphine a jejich malá datumovka na pozici třetí hodiny. Ciferník chrání zafirové sklíčko, které z obou stran pokrývá antireflexní vrstva.

Zafirový křišťál je vložený i do víčka. Hodinky mají Ženevské logo, které hrdě přiznává použití křemíku. Je umístěné přímo do můstku setrvačky. Model Baroncelli Caliber 80 Chronometer je spárovaný 7-řadým ocelovým tahem, zakončeným skládací sponou. Na internetu se prodává za cenu okolo 30 000 Kč.