INSPIRATIVNÍ PŘÍBĚH BEZDOMOVCE, Z KTERÉHO SE STAL MAJETNÝ ČLOVĚK

INSPIRATIVNÍ PŘÍBĚH BEZDOMOVCE, Z KTERÉHO SE STAL MAJETNÝ ČLOVĚK 1

Život píše častokrát neuvěřitelné příběhy. Důkazem toho je i událost, která se odehrála ve Francii. 62-letý Michel Flammant vedl několik let úspěšnou pekárna ve francouzském městečku Dole. Řemeslu se věnoval od čtrnácti let a kromě fantastického pečiva byl znám i svým vstřícným přístupem k lidem v nouzi.

A přestože by mnoho obchodníků vyhnalo bezdomovce ze svého podniku pryč, Flamant udělal něco jiného. Když se jednou u dveří jeho obchodu objevil jistý Jérôme Aucant, muž bez domova, majitel ho nabídl croissantem a kávou. Z projevu dobré vůle se stala tradice a mezi muži vzniklo silné přátelství.

Během pečení se však jednou panu Flamantovi v práci udělalo nevolno. Špatně se cítil ještě několik dní a nakonec se zjistilo, že špatně opravený sporák pouštěl do vzduchu oxid uhelnatý. Pekař nevědomky pokračoval v práci, dokud odvracelo. Naštěstí se v pekárně objevil bezdomovec, který okamžitě zavolal záchranku a zachránil tak Dobrodinci život. Flamant se vyjádřil, že pokud by se Aucant nezjevil ve správnou chvíli na správném místě, bylo by po něm.

Po dvou týdnech v nemocnici tedy svého zachránce přijal jako pomocnou sílu v pekárně. Aucant se osvědčil až do takové míry, že mu Flamant po čase daroval celou provoz! Do kapsy obchodníka putovalo jen symbolické euro. Ani jedna z jeho dcer totiž neměla zájem převzít rodinný byznys a tak člověk, který založil pobočky i v Chicagu, může spokojeně odejít do důchodu. Oficiální darování pekárny do rukou bezdomovce se uskutečnilo v září, protože do té doby se nový majitel musel naučit zvládat všechny stránky tohoto byznysu. Na světě tedy žijí i dobří lidé.