Internet vs. realita: nedejte se oklamat cestovatelskými fotkami

Internet vs. realita: nedejte se oklamat cestovatelskými fotkami 1

Zdá se, že dnes se už ani nevyplatí jet na dovolenou, aniž člověk na sociální sítě nezveřejnil minimálně 50 tuctových fotek z letiště, cesty do hotelu, pláže, cesty z hotelu a letiště. Celebrity v tomto nejsou žádnou výjimkou a na své profily věší zásadně jen dokonalé fotky, které ve vás vzbudí chuť cestovat, Nedejte se oklamat a podívejte se, jak některé destinace vypadají ve skutečnosti.

 
2399729

Stačí jeden černobílý filtr a snímek čínské zdi hned vypadá, jakoby ji vyfotili před sto lety. Procházka po této monumentální památce by v nás měla vzbudit pocit pokory a respektu před uměním dávných architektů, zřejmě ale budete zažívat úplně jiné pocity. Čínskou zeď ročně navštíví asi deset milionů turistů z celého světa, takže je dost pravděpodobné, že uvíznete v pořádné tlačenici.

 
720x405-455084116

Co by to bylo za fotky celebrit bez našeho oblíbeného Justina Biebera. Ten cestuje soukromým letadlem, v němž let nepřipomíná pobyt v konzervě plné sardinek. Pokud máte výšku nad 180 centimetrů, o pohodlí si můžete nechat jen snít. V případě, že jsou na palubě i nějací výjimeční cestující (zdravíme rodičů z řvoucí miminky), budete si přát, abyste raději zůstali v pohodlí domova.

 
2399741

Tyto prsty patří zpěvačce Beyoncé, která si zřejmě zaplatila za soukromou prohlídku slavné Mony Lisy. Před dílem legendárního Leonarda da Vinci je totiž většinou tolik turistů, až to vypadá, jakoby pohled zblízka na tuto usmívající se dámu zaručil lidem věčný život.

 
2399727

Ruský fotograf Murad Osmann (typicky ruské jméno) se proslavil fotografiemi, na kterých ho za ruku drží jeho přítelkyně. Takto se oba zvěčnili před Braniborskou bránou v Berlíně. Stačí ale pohled z druhé strany a rychle zjistíte, že památky v německé metropoli jsou obléháno nespočtem aut a smogem.

 
2399733 (1)

Tádž Mahal je skutečně impozantní stavbou a je jedno, zda při jeho fotografiích použijete nějaký filtr nebo ne. Problémem je, že ho obklopují davy turistů, takže přes jejich hlavy se vám zřejmě podaří vyfotografovat jen horní polovinu jednoho z nejznámějších paláců světa.

 
2399737

Zpěvačka Rihanna si očividně rozumí i se žirafami. Pokud se ale náhodou vydáte na safari, do kontaktu s těmito zvířaty se raději nepouštějte. Ačkoli jsou mírumilovné, může se vám nešťastnou náhodou stát, že dopadnete jako to plačící dítě. Žirafy, i když nemají špatné úmysly, jsou nejvyššími suchozemskými zvířaty a jako takové mají pořádnou sílu.