Jaeger-Lecoultre Reverso oslavují 85 roků

Jaeger-Lecoultre Reverso oslavují 85 roků 1

Reverso One je kolekce pro něžné pohlaví. Speciální proto mají modely trochu prodloužené tělo, které připomíná typické tvary 30-tých let minulého století, díky čemuž mají hodinky menší nádech historie.

Historií nejvíce inspirovaný byl model Réédition z nerezavějící oceli v ceně 4 900 dolarů. Jde o menší model s černýme číselníkem. Dále je po ruce model Cordonnet, z oceli i růžového zlata za 7 600 dolarů. Ani zde se nezapomnělo na historii a kožený řemínek je přímo postaven na tom, který se objevil na modelech v roce 1936. A konečně je tu model Duetto Moon s nádechem moderny. Ten se nechal trochu unést ze světa jednoduchosti a přináší komplikaci v podobě ukazatele fáze měsíce.

Reverso Tribute se už ale nebojí zacházet do světa komplikací. První model ze série, ocelový Reverso Tribute Duo, nabízí dva číselníky, které nabízejí několik vzhledů v jednom těle. Stojí 12 200 dolarů. Dražší jsou již Reverso Tribute Calendar, které kromě dvou číselníků nabízejí také kalendář a fáze měsíce. Cena modelu v růžovém zlatě začíná na 25 200 dolarech. Nakonec je tu model, který je pořádně drahý, Reverso Tribute Gyrotourbillon za 297 000 dolarů, ten se vyznačuje úchvatně vyhlížejícím, mřížkovaným, biaxiálním Tourbillon.