Flexibilní herní monitor Corsair lze ohnout do požadovaného tvaru

Flexibilní herní monitor Corsair lze ohnout do požadovaného tvaru 1

Displeje OLED otevřely velmi zajímavé cesty ve spotřební elektronice, od televizorů, které se vysunují jako magnetické tapety, až po elektronické knihy, které se ohýbají jako brožura. K tomu se připojuje hardwarová společnost Corsair, která představila nový všestranný herní monitor, který mohou uživatelé ručně ohnout do křivky a získat tak ještě lepší zážitek.

Trh displejů a monitorů pro TV i hry viděl za poslední desetiletí poměrně dost flexibilních OLED, kde na přední straně balení byla často uvedena společnost LG Display. Její úsilí zahrnovalo rolovatelné televizory a dokonce i průhledné OLED panely, a také dodala obrazovku pro první flexibilní OLED televizor na světě, který přidružená společnost LG předvedla na veletrhu CES 2014. Tuto 77palcovou (195 cm) jednotku bylo možné tvarovat pomocí dálkového ovládání, což uživatelům umožnilo nastavit zakřivení podle svých preferencí.

Nově uvedený herní monitor Xeneon společnosti Corsair, který byl vyvinut ve spolupráci s LG Display, vyžaduje praktičtější přístup. Což dává smysl za předpokladu, že většina uživatelů bude sedět bezprostředně před ním. Odtud můžete jednoduše chytit svislé okraje a ohnout monitor do požadovaného tvaru, od zcela plochého stavu až po pohlcující a herně přívětivější zakřivení 800R. To lze zjevně provést kdykoli a během několika sekund pomocí sofistikovaného systému prevence „prohoření“, který odvádí svou práci, když je monitor zapnutý i vypnutý. 45palcový displej (114 cm) nabízí rozlišení 3440×1440 a poměr 21: 9, zatímco obnovovací frekvence 240 Hz zabraňuje rozmazání pohybu. Displej funguje se standardy adaptivní synchronizace NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync Premium a je vybaven technologií LG Display s nízkým modrým světlem navrženou tak, aby zmírnila únavu očí.

„Dali jsme sami sobě výzvu vytvořit displej, který změní hru a poskytne neuvěřitelný přizpůsobitelný zážitek. Myslím, že jsme tohoto cíle bohatě dosáhlí,“ řekl Dennis Jackson ze společnosti Corsair.

O ceně nebo dostupnosti herního monitoru Xeneon Flex OLED zatím nebyla řeč, ačkoli Corsair nedávno předvedl displej na Gamesconu 2022 v Německu. Další informace o cenách a specifikacích přijdou později v tomto roce.

Zdroj: Corsair