NEJŠŤASTNĚJŠÍ OBYVATELÉ JSOU NOROVÉ. DOKAZUJE TO NEJNOVĚJŠÍ PRŮZKUM

NEJŠŤASTNĚJŠÍ OBYVATELÉ JSOU NOROVÉ. DOKAZUJE TO NEJNOVĚJŠÍ PRŮZKUM 1

Máte ve zvyku se zamýšlet nad tím, zda jste ve svém životě skutečně šťastní? Obyvatelé nejšťastnějších zemí světa v tom mají jasno. Potvrzuje to nejnovější každoroční žebříček World Happiness Report. Na prvním místě žebříčku se letos bezkonkurenčně umístilo Norsko.

Obyvatelům jednotlivých zemí výzkumníci položili následující otázku (kterou si mimochodem, můžete položit i vy):

„Představte si žebřík, jehož stupínky jsou odspodu číslovány od nuly až po desítku na vrchu. Vrchol žebříku reprezentuje vaši nejlepší životní situaci, dolní část žebříku naopak reprezentuje nejhorší možnou životní situaci. Na kterém stupínku žebříku máte pocit, že se momentálně nacházíte? “

Toto byla hlavní otázka, kterou vědci kladli vybrané skupině obyvatel po celém světě. Výsledkem dotazníku je žebříček nejšťastnějších zemí pro rok 2017.

Nejspokojenější jsou Seveřané

Kteří obyvatelé světových zemí tedy odpověděli nejpozitivnější? Nejšťastnější zemí pro rok 2017 se stalo Norsko, jehož obyvatelé průměrně projevily ekvivalent spokojenosti na stupnici 7,54. Jen o dvě setiny níže se na pomyslném žebříku nachází druhá nejšťastnější země, Dánsko, jejíž občané ohodnotili své štěstí v průměru na pozici 7,52. Zajímavostí je, že přední pozice v žebříčku obsadili i další severské země – Island, Švýcarsko a Finsko. Možná ke spokojenosti těchto obyvatel přispívá typický severský koncept života – hygge.

Viz žebříček top deseti nejšťastnějších zemí světa pro rok 2017. Představujeme také žebříček zemí s nejméně šťastnými obyvateli. Slovensko, se v něm chválabohu, zatím nenachází. 🙂

Nejšťastnější země světa za rok 2017

1. Norsko

2. Dánsko

3. Island

4. Švýcarsko

5. Finsko

6. Nizozemsko

7. Kanada

8. Nový Zéland

9. Austrálie

10. Švédsko

 

Žebříček nejméně šťastných zemí

1. Jemen

2. Jižní Súdán

3. Libérie

4. Guinea

5. Togo

6. Rwanda

7. Sýrie

8. Tanzanie

9. Burundi

10. Středoafrická republika