JAK SVÉ PENÍZE INVESTUJÍ NEJMLADŠÍ MILIONÁŘI SVĚTA?

JAK SVÉ PENÍZE INVESTUJÍ NEJMLADŠÍ MILIONÁŘI SVĚTA? 1

Napadlo vás někdy, co asi dělají lidé s penězi, když se jim například podaří vyhrát v loterii? Koupí si dům u jezera nebo v exotické destinaci u moře? Pořídí si nejnovější model auta? Mohou je utratit na úplné zbytečnosti nebo jejich „rozbít“ v Las Vegas.

Milionáři však přesně vědí, jak naložit se svými penězi tak, aby čísla na jejich účtech rostly a neklesaly. Odpovědí je ta správná investice. Přestože se říká „mládí – pošetilost“, tito mladí boháči utrácejí své peníze rozumně. Ať už investovali do svého vlastního byznysu nebo do startupů, přinutily své peníze pracovat pro ně, takže v budoucnu sami nebudou muset ani hnout prstem.

Scooter Braun

Scooter Braun může být pro někoho zcela neznámé jméno, ovšem stojí za nejznámějšími hudebními umělci současnosti – je manažerem hvězd jako jsou Psi, Carly Rae Jepsen a The Wanted. Jeho dvěma největšími klienty jsou Justin Bieber a Ariana Grande. Kromě toho, že je úspěšným talentovým manažerem, vlastní dvě hudební vydavatelství, přičemž spolumajitelem jednoho z nich je hudebník Usher. A aby toho nebylo málo, investoval i do několika úspěšných startupů: Viddy, Tinychat, Uber, Spotify, Songz, Pinterest a GifBoom.

Justin Bieber

S tímto mladým zpěvákem se spojuje množství skandálů a afér, avšak stále si drží místo jedné z nejpopulárnějších současných celebrit. Co však o této mladé hvězdě netušíte, je fakt, že investuje do technologických startupů již od roku 2009. Své peníze vložil do projektů jako jsou Spotify, Sojo Studios, Tinychat či Stamped. Některé z těchto projektů financuje i Bieberův manažer Braun. Právě on směřoval rostoucí hvězdu k investování již od mladého věku. I díky vlivným investicím časopis Forbes umístil Justina Biebra do žebříčku 10 nejvlivnějších světových celebrit. Tuto pozici si udržel tři roky za sebou.

Selena Gomez

Světoznámou zpěvačku a herečku není třeba zvlášť představovat. Svými písněmi a účinkováním v teenagerských seriálech si získala srdce zejména mladšího publika. Většina z vás však určitě netuší, že Selena není jen obyčejná hollywoodská hvězdička. Naopak, je i poměrně úspěšná byznysmanka. Kromě vlastní produkční společnosti a hudebního vydavatelství, podílela se na investování do aplikace pro sdílení fotografií s názvem Postcard on the Run, do které vložila 750 000 dolarů.

Troy Carter

Troye Cartera svět zná jako bývalého manažera další populární zpěvačky, Lady Gaga. I díky jeho úsilí má dnes tato kontroverzní celebrita v médiích takovou prezentaci, jakou má. Většina prvních Carterových investic je podobná jako u předchozích investorů – byli to především projekty Uber, Spotify, Warby-Parker, Lyft a Dropbox. Investoval také do Songz, aplikace pro vytváření playlistů, přízemí a Viro. Kromě toho je zakladatelem vlastní manažerské divize Atom Factory.

Ashton Kutcher

Ashtona Kutchera známe jako herce úspěšných filmů i ze seriálu Dva a půl chlapa, kde měl zaplnit místo po legendárním Charliem Sheenovi. Kutcher se podobně jako většina boháčů snaží zúročit svůj majetek – investoval do množství startupových společností, například Airbnb, Foursquare, Skype, Fab a Spotify. Peníze vložil i do byznysu své kolegy Dannyho Mastersona a Wilmer Valderramu, kteří jsou vlastníky restaurací The Dolce Group.