Jak vybrat trezor?

Jak vybrat trezor? 1

Potřebujete si bezpečně uložit své cennosti nebo důležité dokumenty a uchránit je tak před jejich krádeží nebo zničením? Nebo jste zodpovědný majitel zbraně, kteří ji chce mít bezpečně ukrytou tak, aby se nedostala do nesprávných rukou? V tom případě potřebujete trezor. Ať už jím jdete vybavit vaši domácnost nebo firmu, určitě se vyplatí dozvědět se o trezorech trochu víc.

Kam trezor umístěte?

Jako první byste si měli vyřešit to, kde vůbec bude trezor umístěn. Musíte si tedy vybrat tzv. ukotvení trezoru. Podle ukotvení trezory dělíme na:

nábytkové

stěnové

podlahové

volně stojící

U nábytkových trezorů se primárně počítá s jejich ukotvením do nábytku. Mohou se však umístit i mimo něj a ukotvit ho na zadní stěnu či jejich dno.

Stěnové trezory jsou pochopitelně zabudované do stěny. Jsou tedy zabetonované a místo byste měli zvolit tak, aby bylo možné dát z každé strany 10 centimetrovou vrstvu speciálního betonu. I u podlahových trezorů se hravě dá určit jejich ukotvení. Mají tedy být zabetonovány do podlahy a nutnost 10 centimetrové vrstvy speciálního betonu je i v tomto případě. Tyto trezory bývají spíše menších rozměrů, protože pokud by byly příliš velké, byl by problém s velkou hmotností dvířek. Volně stojící trezory se nekotví, zůstávají volně stát na určeném místě. Jejich hmotnost by neměl být menší než 1000 kg.

Velikost trezoru

Pokud se rozhodnete pořídit si trezor, určitě vás k tomu dovedla nějaká konkrétní potřeba zabezpečení určitých cenností. Možná je to jeden drahý šperk, možná jsou to objemné dokumenty, možná je to lovecká zbraň. Nepřemýšlejte však nad trezorem jen z hlediska vaší aktuální potřeby. Může se stát, že se bude objem vašich cenností zvětšovat a proto raději zvolte takový trezor, který pojme více věcí, než aktuálně potřebujete zabezpečit.

Bezpečnost a odolnost trezoru

Věci, které si chcete do trezoru uložit, si v první řadě nechte ocenit a podle této hodnoty si zvolte jeho bezpečnostní třídu. Tedy určité hodnotě uchovaných věcí odpovídá určitá tzv. bezpečnostní třída (EURO / VdS), která se značí číslem od 1 do 8. Čím vyšší číslo, tím je i úložná hodnota vyšší.

Podle zákona musíte zbraně zabezpečit před jejich zneužitím. Bezpečnostní třídy trezorů určených pro zbraně se označují Z1, Z2 a Z3. Toto číslo určuje počet zbraní v trezoru a stupeň zabezpečení tajných dokumentů od důvěrného, ​​přes tajný až po přísně tajný.

Trezor může odolávat nejen krádeži, ale i ohni a vodě. Při maximální teplotě v trezoru 170 ° C se trezor označuje S 30 P (ochrana 30 minut), S 60 P (ochrana 60 minut) a S 120 P (ochrana 120 minut). Při teplotě 50 ° C a ochraně datových nosičů se označují S 60 DIS, S 120 DIS a S 120 P / DIS.

Trezor dokáže ochránit jeho cenný obsah nejen před krádeží, ale do jisté míry i před ohněm a vodou. Ukrývání cenností do polštáře nebo matrace je už dávno minulostí. Spolehněte se na váš osobní bezpečnostní trezor.