Appina Seastrong Driver Heritage: elegantní a decentní potapščské hodinky do 1500 €

Appina Seastrong Driver Heritage: elegantní a decentní potapščské hodinky do 1500 € 1

Švýcarská hodinářská značka Alpina, která je sesterskou společností firmy Frederique Constant, uvedla nové potápěčské hodinky pro rok 2016. Takto odvážně vstoupila do konkurenčního boje zejména se značkami, které se při tvorbě svých nejnovějších modelů inspirovali svou historií.

V případě značky Alpina mám na mysli modelovou řadu Alpina Seastrong Diver Heritage, který je lákavý, historický a poměrně dostupný s cenovým stropem 1500 €. Vychází z kultovního modelu Seastrong 10 Super Kompresor z roku 1969, prvních potápěčských hodinek značky Alpina s vodotěsností do 200 metrů. Později se hodinky staly nezbytnou pomůckou při objevování podmořského světa a v současnosti jsou žádané mezi sběrateli.

Uplynulo necelých 50 let a značka přichází s moderní obměnou této kolekce. Hesalitové sklíčko bylo vyměněno za safírové a vodotěsnost se zvýšila na 300 metrů.

Alpina Seastrong Diver Heritage jsou elegantní a decentní potápěčské hodinky s průměrem 42 mm. Díky tloušťce 12,3 mm je zakryje ledajaký rukáv. Pokud mají být hodinky vodotěsné a potápěčské, nestačí, aby měli jen dobře čitelný ciferník a hermeticky uzavřené pouzdro. Musí absolvovat různé testy a získat celou řadu certifikátů. Hodinky Alpina Seastrong Diver Heritage jsou potápěčské hodinky vybaveny patentovanou technologií SUPER Compresor (zkráceně Compresor), kterou vynalezl Ervin Piquerez SA. Je to konstrukce, jejímž základním prvkem je zvláštní kroužek ve tvaru písmene O, který je pod tlakem vody. Čím větší je hloubka, tím větší tlak na kroužek působí.

U většiny modelů s tímto patentem najdeme na hodinkách 2 korunky (dnes už šroubovací). Korunka na čtyřce slouží k nastavení času a druhá na dvojce na otáčení vnitřní 60-minutové lunety, která slouží na odpočet času stráveného pod vodou. Podobný systém využívají i jiné známý značky, jako např. Jaeger LeCoultre nebo i Longines.

Pokud jste milovníci jednoduchých kulatých hodinek s retro nádechem, nejnovější model Seastrong Diver Heritage vás určitě zaujme. Na výběr máte ze dvou variant. Jeden má stříbrný ciferník a černou vnitřní lunetu, zatímco druhý má tmavošedý ciferník s námořnickou modrou po okrajích. Jediné, za co si designéři těchto hodinek zaslouží kritiku, je umístění data mezi číslice 3 a 4.

Pod „kapotou“ se nachází automatický kalibr Al-525 s 26 kameny a výkonovou rezervou chodu 38 hodin. Vychází ze spolehlivého kalibru Sellita SW200. Značka Alpina má ve svém portfoliu velké množství potápěčských hodinek. Je skvělé, jak se taková malá značka dokázala prosadit mezi velkými značkami. Dobrou zprávou je, že hodinky Seastrong Diver Heritage se dostanou i do našich obchodů. Bližší informace o jejich dostupnosti získáte od národního distributora ichrono.