JAK VYPADÁ APARTMÁN ZA 25 MILIONŮ DOLARŮ V HOTELU PLAZA V NEW YORKU?

JAK VYPADÁ APARTMÁN ZA 25 MILIONŮ DOLARŮ V HOTELU PLAZA V NEW YORKU? 1

Pokud bych se někoho zeptal na nejznámější nebo na první hotel v New Yorku, jaký ho napadne, určitě by většina odpověděla: Hotel Plaza. A není se čemu divit, já za první setkání s tímto názvem mohu děkovat vánoční filmové klasice „Sám doma v New Yorku“.

Hotel Plaza je bezpochyby jeden z nejluxusnějších hotelů v New Yorku, ale není to jen obyčejný hotel, který nabízí ubytování. Je to legenda, kterou spojuje bohatá historie. Je to místo, kde byli Beatles ubytováni během své první návštěvy ve Spojených státech, Marilyn Monroe psala zamilované dopisy Kennedymu a zamilovaný herecký pár Michael Douglas a Catherine Zeta Jones zpečetili svou lásku.

Tento 19-patrový hotel s výškou 76 metrů byl postaven v roce 1907 a nachází se na páté Avenue a 58. ulici. Jak čas plynul, mezi vlastníky hotelu se vystřídaly nejvlivnější muži města jako Conrad Hilton a Donald Trump. Od roku 2005 je ve vlastnictví společnosti El-Ad, která ho od realitního mága odkoupila za 675 milionů dolarů. Ta po velké rekonstrukci snížila počet pokojů z 805 na 282 a vytvořila 180 exkluzivní prostor s výhledem na Central Park. Zatímco při návštěvě na jednu noc zaplatíte 500 €, cena luxusního apartmánu o rozloze 400m2 se pohybuje okolo 25 milionů dolarů. Jsou tam i dražší, ale k ním zatím vstup na fotografování nebyl povolen.

A jak to vypadá v takovém cenovém nižším apartmá? I když disponuje třemi ložnicemi vybavenými kvalitním nábytkem nebo třemi a více mramorovými koupelnami, jeho dispoziční řešení vás spíše rozesměje jako přivede do obdivu. Vždyť posuďte sami.