Jak vyrobit zimní vánoční plovoucí svíčky

Jak vyrobit zimní vánoční plovoucí svíčky 1

Je na ně krásné pohled – působí jako zimní říše divů. Krásné plovoucí svíčky se stříbrnými, modrými a bílými akcenty, které zachycují ostré barvy zimního období, zároveň skýtají teplé světlo svíček odrážející se od třpytivých prvků.

 

Co budete potřebovat:

 • 3 válcové čiré skleněné vázy s různou výškou
 • bílé umělé květiny
 • ocelové šestihranné matice
 • vlasec
 • modré a bílé skleněné korálky
 • vánoční girlanda
 • stříbrná korálková girlanda
 • kulaté vánoční ozdoby 

Jak vyrobit zimní vánoční plovoucí svíčky 2Jak vyrobit zimní vánoční plovoucí svíčky 3

další tipy 

Postup 

 1. Shromážděte sklenice-svícny – pro toto uspořádání svíček budete potřebovat 3 válcové sklenice z čirého skla s různou výškou, aby lépe působily vizuálně. My jsme použili sklenice vysoké 18 cm, 20 cm a 25 cm. Otvor by měl být jen o málo větší než je průměr plovoucí svíčky, což bývá asi 5 cm.
 2. Přidejte květiny – aby uspořádání svíček fungovalo, je klíčové, aby svíčky zůstaly na hladině, zatímco jednotlivé prvky zůstanou ponořené. Dosáhnete toho tak, že prvky zatížíte. U umělých květin začněte seříznutím stonku a stočením konce do smyčky. Ke smyčce přivažte rybářským vlascem ocelovou šestihrannou matici, která bude fungovat jako kotva. Umístěte několik skleněných korálků na dno vázy a skryjte matici pod korálky. Když přidáte vodu, květiny díky matici zůstanou na svém místě.
 3. Přidejte stříbrnou vánoční girlandu, která pod vodou vypadá úžasně, protože voda jednotlivá vlákna opticky zvětšuje. Uřízněte kousek girlandy dlouhý přibližně jako je výška sklenice-svícnu. Stejně jako u květiny přivažte na konec girlandy vlascem matici. Umístěte girlandu do svícnu, naplňte nádobu vodou a uvidíte, že girlanda zůstane ponořená. Konec, který byl ukotven maticí, zůstává na dně, zatímco druhý konec se zvedá nahoru.
 4. Přidejte stříbrnou korálkovou girlandu – stříbrné korálky přidávají aranžmá plovoucích svíček na dramatičnosti a půvabu, a navíc neplavou. Když je umístíte do vody, zůstanou na místě. Do spodní části svícnu vložte kousek stříbrné korálkové girlandy a druhý konec přehoďte přes okraj. Nahoře by mělo stále být dost místa pro svíčku.
 5. Přidejte kulaté ozdoby – třpytivé kulaté ozdoby jsou v tomto uspořádání svíček perfektní, ale budou se vznášet nad vodní hladinou, protože jsou duté. Jsou jako bóje a ani kotva v podobě matice je neponoří. Jak tedy na to? Začněte odstraněním vršku ozdoby, takže nahoře udělejte otvor (obvykle je možné vršek ukroutit). Jděte k umyvadlu a naplňte ozdobu vodou. Tak bude mít ozdoba stejnou hustotu jako voda ve svícnu (vzpomeňte si, co jste se učili ve škole!). Ozdoby nyní klesnou na dno svícnu a budou tam držet. Společně s blyštivou girlandou vypadají skvěle: koule odrážejí lesk stříbrné korálkové girlandy.
 6. Přidejte svíčky – jakmile má každý svícen prvky, které si přejete, umístěte na hladinu vody plovoucí svíčku. Ujistěte se, že kupujete svíčky, které jsou určené pro použití jako plovoucí. Svíčka vytlačí část vody, takže nedovolte, aby se linie hladiny přiblížila více jak 1 cm od okraje. V případě potřeby část vody vylijte. Plovoucí svíčky jsou krásné jako sestava, ale můžete je také rozdělit a umístit na různá místa ve Vašem domově, aby se celý prostor stal zimní říší divů.

Jak vyrobit vánoční plovoucí svíčky