Jak zvýšit své IQ až o 17 bodů?

Jak zvýšit své IQ až o 17 bodů? 1

Máte pocit, že váš mozek je pomalý? Zkuste jednu z těchto vědecky ověřených technik na stimulaci šedé hmoty. James R. Flynn, známý IQ výzkumník a autor knihy „Jsme stále chytřejší ?: nárůst IQ v 21. století“, zjistil zajímavá fakta.

„Za posledních 100 let,“ řekl, „se IQ obou pohlaví zvýšilo, ale u žen vzrostlo rychleji . „Proto při konzultaci s předními psychology dospěl k 6 jednoduchým krokem ke zlepšení IQ o 17 bodů během jediného týdne.

 
stažený soubor (1)

Hrajte hry
Fluidní (vrozená) inteligence, schopnost řešit nové problémy, je hlavní součástí každého testu IQ, a souvisí s naší pracovní pamětí. Susanne Jäggi, PhD. profesorka na University of California Irvine, používá „dual n-back“ hry, ve kterých je hráč požádán, aby si pamatoval pořadí geometrických tvarů a zvuků.

Její výzkum zjistil, že hra trvající 25 minut každý den zvýší vaše IQ o pozoruhodné 4 body. Trvání: 25 minut Zisk: 4 IQ body Užívejte výživové doplňky Užití 5 g kreatinu denně po dobu šesti týdnů může zvýšit vaše IQ o nejméně 15 bodů.

Výzkumníci podávali dobrovolníkům tuto dávku a testovali jejich schopnost postřehnout chybějící položky v mřížce. Jelikož kreatin poskytuje významnou podporu mozku, zvyšuje to energii, která je k dispozici v mozku pro různé výpočty. Trvání: 1 minuta Zisk: 2 IQ body.

 
IQ

Buďte sociální hráč
Pokud jde o zlepšení síly vašeho mozku, Scrabble je váš přítel. „Činnosti, které zahrnují pestrou škálu dovedností, plus sociální interakci, jsou vynikající příležitostí, pokud si chcete zvýšit své IQ, „říká konzultantka a psycholožka Maria Leitner. Můžete například získat všechny interakce stažením Scrabble aplikace a hrát s přítelem. Trvání: 50 minut Zisk: 1 IQ bod

Zlikvidujte „špatné chlapce “
Nejenže videohry vás zbaví stresu, ale nedávná studie z University of Rochester potvrdila souvislost mezi videohrou a lepším vizuálním povědomím v „reálném“ světě, což funguje jako klíčový stavební kámen pro IQ.

Když testujete své IQ, schopnost rychle vnímat vizuální podněty je neocenitelná, vysvětluje klinická psycholožka Dr. Anita Abrams. Ano, hraní Call of Duty 4 je pro vás dobré. Trvání: 60 minut Zisk: 2 IQ body

 
507160_nebojte-se-behani_image_620

Natáhněte si tenisky
Už znáte účinky cvičení na mozek, ale možná si neuvědomujete, jak moc pomáhá zvýšení IQ. Švédská studie prokázala, že dlouhodobé kardiovaskulární cvičení může zvýšit verbální inteligenci o 50%. „Zvýšená kardiovaskulární činnost byla spojena s lepším kognitivním skóre,“ říká Maria Aberg, která studii vedla.

„Naopak, svalová síla byla s inteligencí spojena jen slabě.“ Trvání: 20 minut Zisk: 5 IQ bodů Testujte se Opakované dělání IQ testů může skutečně zvýšit skóre o nejméně dva body. „Efekt praxe“ je prokázána technika, která pomůže získat dovednosti porozumět dalším testům. „Pokud je interval velmi krátký, například pár hodin, pak si žák pravděpodobně připomene strategie, které se ukázaly nejúspěšnější,“ říká školní psycholog a profesor. Trvání : 30 minut; Zisk: 2 IQ body