Automasáž bambuckým máslem  

Automasáž bambuckým máslem   1

V Ghaně, Nigérii a Západní Africe se malé děti masírují bambuckým máslem (shea butter), což je tradiční rituál přivítání na svět, ale podle Obaze je možné tuto tradici rozšířit i na dospělé. Abyste poznali změkčující kouzlo bambuckého másla, je potřeba jím masírovat celé tělo po dobu 5 minut, a to buď ráno, nebo večer. I když k tomu stačí obyčejné bambucké máslo z Amazonu, společnost R&R Luxury prodává také bambucké máslo s dalšími přidanými ingrediencemi připravené pro konkrétní denní dobu: osvěžující bambucké máslo s  citronovou trávou na ráno a bambucké máslo Serenity s uklidňující levandulí, bergamotem a ylang ylang na večer.  

„Když se podíváte na ženy, které pracují ve venkovských oblastech Ghany v západní Africe, která je domovem bambuckého másla (vyrábí se z tuku ořechů stromu máslovníku afrického), nebudete chtít věřit, že tyto ženy mají přes 60 nebo 70 let. Přitom používají bambucké máslo a přírodní zdroje, které mají k dispozici, a jejich pokožka vypadá mladě a svěže.

Jaké ponaučení si z toho máme vzít? „Někdy máme tendenci věci zbytečně komplikovat, i když to není potřeba. Bambucké máslo je tradiční ingredience, která se používá po celá staletí na zklidňování a ochranu pokožky, a často přitom (coby kosmetický přípravek) úplně stačí. Kouzlo africké krásy (A-Beauty) spočívá v jednoduchosti, přirozenosti, a také syrovosti.”