Víte, že Land Rover vyrobil mobilní telefon?

Víte, že Land Rover vyrobil mobilní telefon? 1

Land Rover ví, co to znamená vyrobit kvalitní SUV. Oblíbená britská automobilka však kromě vozidel začala vyrábět i smartphony. Z názvu toho prvního byste to však zřejmě nevyčetli.

Telefon byl původně prodáván pod názvem Land Rover Discovery A8. Vzhledem k tomu, že si ho ale tehdy každý mýlil s rodinným SUV, nicméně firma zkrátila jeho jméno jen na „A8“. I zde byste si ale spíše v hlavě vybavili limuzínu od Audi. Mobil z dílny Land Roveru se však může pyšnit odolným zpracováním. V poměru s dnešními kousky, které míří spíše na elegantní design, má kapesní Land Rover spíše blíže ke Caterpillar a přímo touží po blátě. Mobil s odolnou konstrukcí má certifikát IP68, takže se u něj zaručuje úplná prachotěsnost a vodě odolnost do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Navíc podporuje Dual SIM, takže ho víte využívat s více operátory najednou.

Co se však týče hardwaru, není to špice. Spíše low-end. Disponuje jen 4-palcovým displejem, s rozlišením 480 x 800 bodů a tedy můžete snadno rozeznat jednotlivé pixely. Srdcem mu je dvou jádrový procesor Mediatek MT6572 s frekvencí 1.2 GHz, grafickou kartou Mali-400 a doprovází ho 512MB RAM. Mobil dále nabízí 4GB vestavěné úložiště s podporou microSD s kapacitou do 32GB. Na zadní straně najdeme průměrný 5megapixelový fotoaparát s LED bleskem a nad jeho displejem jen VGA kameru. Celkově se dá říci, že na dnešní poměry je to podprůměrný mobil. Na druhou stranu, do prodeje se dostal v roce 2014, kdy ještě takový hardware nepředstavoval žádné výkonnostní riziko.