JAKÝ PROGRAM UDĚLAT SVÝM DĚTEM BĚHEM VÍKENDU?

JAKÝ PROGRAM UDĚLAT SVÝM DĚTEM BĚHEM VÍKENDU? 1

Být rodičem je ten nejkrásnější titul, jaký můžeme získat. Přece jen vychovávat dítě v dnešní uspěchané době je trošku složitější. Žijeme ve světě, kde hrají důležitou roli názory druhých, počítače, tablety, internet a počítačové hry. Pokud nevíte, jaký program přichystat pro děti o víkendu, zkusíme vám něco navrhnout. Možná se vám nějaký nápad zalíbí.

Deštivé dny prožijte při knihách

Jak jsme již zmínili, žijeme v počítačové době. Vidět dnes dítě při knize je stále vzácnější. Smutné je, že problém není tak ani v dětech, ale zejména v rodičích, kteří je nepodporují v tom, aby knihy četli a rozvíjeli tak svou fantazii. Je vědecky dokázáno, že čtení knih (na překvapení těch fantazijních) zlepšuje kognitivní schopnosti dítěte. Tak proč tedy namísto tabletů nedáváme dětem do rukou knihy? Využijte ošklivé víkendové počasí pro čtení knih u krbu apod hrubou dekou. Kromě pohádkových dřevěných puzzle si můžete přečíst i dobrou dětskou pohádku, ne?

Poznávání přírody

Zejména nyní na jaře, během jarních ne ještě příliš horkých víkendů můžete děti vzít do přírody. Možná budou vaše děti zpočátku říkat, protože se jim nebude chtít kráčet do kopce a bude jim vadit i to, že se jim kousek bláta nalepí na podrážku bot. Pokud však procházky budete pravidelně opakovat, přestanou a co víte, možná vás sami budou volat, abyste s nimi šli na procházky, sbírat žaludy, bukvice, javorové listy, kaštany nebo lesní jahody. Dcery se mohou zpočátku fintit. Nebudou se chtít vzdát svých dětských šperků, budou si chtít brát svou oblíbenou panenku. Když jim však všechno rozumně vysvětlíte, nebudou dělat žádné navzdory. Choďte na opékání, pak zůstaňte, podnikněte vysokohorskou pro děti nenáročnou turistiku. Uvidíte, že postupem času si tyto činnosti děti jistě oblíbí a co je lepší, nikdy z nich neupustí.

Važte si chvíle strávené s rodinou

Děti potřebují změny. Nevydrží dlouho dělat jednu činnost. Snažte se proto dětem vymýšlet pestrý program, který je bude bavit, lákat a budou se opět těšit na další aktivity, které jim vymyslíte. Roky neuvěřitelně rychle pomíjí, tak si ani vy jako rodič nenechte ujít tyto chvíle. Můžete si nakupovat nové brože, šaty, obleky, nové boty, ale nikdy nevrátíte čas, který jste mohli strávit s dětmi, ale nestrávili jste.