Japonci připravují novou vlakovou dopravu pro zazobané důchodce

Japonci připravují novou vlakovou dopravu pro zazobané důchodce 1

Od té doby, co Japonsko představilo vysokorychlostní vlaky Shinkansens, svět čeká další velkolepé oznámení o dopravě na vysoké úrovni. Cestování pod širým nebem. Dá se říci, že země plná umění a zvyků, které pronikají i do Evropy byla a stále je daleko před námi, co se týče technologických vynálezů.

Několik informací o nejnovějším projektu luxusních spacích rychlovlaků s otevřenou open-air palubou již unikly za brány společnosti. Říká se, že železniční společnost West Railway Co (JR West) chce na jaře v roce 2017 představit luxusní cestování pro majetné důchodce, kteří si během jízdy vlakem budou moci vychutnat japonské tradiční umění, jídlo a scenérie západu Japonska. Přesná trasa zatím ještě není stanovena, ale předpokládá se, že spací rychlovlak bude jezdit v regionu Keihanschin

Šikovní návrháři ze západu vlak rozdělili do 10 vozů a 30 cestujících bude mít k dispozici 6 lůžkových vozů rozdělených do tří oddílů. Poslední šestý bude poskytovat luxusní apartmán s ložnicí, obývacím pokojem, šatnou a sprchovým koutem. Zbývající vozy tvoří jídelní vozy a dva vozy umožňující nezapomenutelný výhled na Japonsko. A na závěr jen doplním, že vlak bude přírodní zelené barvy s cílem přizpůsobit se životnímu prostředí.