Overmarine Mangusta 132: sportovní jachta s dlouhou přední částí

Overmarine Mangusta 132: sportovní jachta s dlouhou přední částí 1

Nová super jachta Mangusta 132, která měla svůj debut na letošní výstavě v Monaku, je vším jiným než jen obyčejnou jachtou. Je čtvrtým modelem ze série Mangusta Maxi Open (po modelech 94, 110 a 165 E) a přímým nástupcem série 130.

Italský výrobce Overmarine Group jí dal agresivní profil s dlouhou přední částí, která se řadí vůbec k nejdelším ve své třídě. V porovnání se sérií 130 disponuje Mangusta 132 technologickými a ekologickými vylepšeními s ohledem na efektivitu. V italských loděnicích dokázali postavit jachtu s nízkou spotřebou paliva avšak bez jakýchkoliv kompromisů na výkon a komfort.

V podpalubí se nacházejí čtyři kabiny a extra salónek. Stejně jako u všech jachet Mangusta se i model 132 vyznačuje pikantními liniemi a energickým profilem. K dispozici je nové prosklení na hlavní palubě a celkový design byl upraven tak, aby maximalizoval dopad přirozeného světla uvnitř. Na venkovní terase je dost velký prostor pro zábavu a volnočasové aktivity.

Nový trup si vypůjčil většinu svých technických zlepšení z řady 165. Novinkou jsou například gyroskopické stabilizátory zda nový pohonný systém v podobě tří motorů MTU 16V 2000 M94L se jmenovitým výkonem každého z nich 2600 koňských sil. Plavidlo může dosáhnout max. rychlost 34 uzlů při dojezdu 550 námořních mil.