JE BYDLENÍ V OBYČEJNÝCH LUXUSNÍCH VILÁCH NUDNÝM STEREOTYPŮM? CO TAK DŮM NA MOŘI?

JE BYDLENÍ V OBYČEJNÝCH LUXUSNÍCH VILÁCH NUDNÝM STEREOTYPŮM? CO TAK DŮM NA MOŘI? 1

Stavební architekti jsou lidé, kterým fantazií se meze nekladou. A pokud tito inženýři pracují ve Spojených arabských emirátech, platí první věta dvojnásob. Důvod, proč to v této zemi platí, je velmi jednoduchý. Zaprvé, finance nehrají žádnou roli, po druhé, je třeba přilákat nové turisty, čímž se zvyšuje ekonomika státu a vytvářejí se investice do budoucnosti, kdy se stane, že SAE vyčerpá všechny zásoby ropy, která tvoří pochopitelně základ bohatství této země.

Nejnovějším důkazem těchto investic a brilantní práce evropských architektů s velkou fantazií, hned po luxusních hotelech a umělých ostrovech s luxusními hotely, jsou „vily na moři.“

Základ je jednoduchý. Máme moderní vilu i s „sklepem,“ avšak namísto zelené trávy, obklopené zdí, máte kolem sebe moře a v pozadí výhled na Dubaj.

A když si ještě představíte, že jste ve vile na moři, ale ve skutečnosti je to loď, protože se nenachází na pevné zemi, výsledek je grandiózní. Neboť jak uvádějí samotní tvůrci: “ The Floating Seahorse je skutečně unikátní podvodní produkt, který je první svého druhu na světě.“

Jelikož se nacházíme na moři, nepřekvapí vás, že stěny tvoří minimum vily. Všude samé okna, aby obyvatelé tohoto příbytku nebyly zkráceni o všechnu tu nádheru kolem sebe, aniž by se pohnuly z luxusní pohovky.

Při západu Slunce za horizont, nemusíte vstávat z pohovky, svůj pohled na hvězdnou oblohu v plné nádheře, avšak trochu zakalenou nočním Dubají si užijete vleže.

Chcete se opalovat? Žádný problém! K vile je totiž připojena i velká terasa, kde se můžete v klidu oddávat slunečním paprskům, popřípadě „projít se zaplávaním“ kolem vily, protože terasa disponuje i žebříkem do vody.

Plavání v mořské vodě je namáhavé? A co tak lenošení v Jacuzzi na terase? S výhledem nejen na moře kolem sebe, ale i na mořský život pod nohama, protože Vířivka má skleněné dno. Každá součást vily je cítit nádechem luxusu. Ať se jedná o vybavení kuchyně, mini bary, nebo zmíněnou jídelníčku s pohledem na oblohu.

Největším mistrovským kouskem inženýrů je zmiňovaný „sklep.“ Tentokrát není pod zemí, ale pod vodou. A právě na tomto místě se nachází ložnice, největší mistrovský kousek celé vily. Tento titul získává kvůli faktu, že dvě stěny této ložnice jsou ze skla, takže když se uberete k spánku nočnímu nebo polednímu, můžete vychutnávat prvotřídní pohled na pestrý mořský život. Buzení nikdy nebyly lepší, než v tomto případě.

Součástí spodní části vily je i koupelna, oddělená od ložnice stěnou. Avšak nemusíte zoufat. I v koupelně se nachází, konkrétně u vany, skleněná stěna, avšak je menší než ty v ložnici. A pokud by se náhodou už omrzel pohled z vany do moře, můžete si prohlédnout film na LCD televizí před vanou.

Projekt luxusní plovoucí vily, známý jako Floating Seahorse Boat by Kleindienst Group, zahrnuje v sobě až 42 takových obydlí, které by měly být dostavěné do konce tohoto roku. Oficiální by měl být projekt hotový a spuštěn již v roce 2016.