11 nápadů, jak se vypořádat s nepořádkem v domácí dílně

11 nápadů, jak se vypořádat s nepořádkem v domácí dílně 1

Většina z nás je mnohem produktivnější, když máme čisté a uklizené pracoviště. Trávíte-li spoustu času ve své dílně, dobré uspořádání a organizace je nutností. Tím nejen omezíte chaos, získáte větší prostor a místo, kde se lépe pracuje, ale Vaše práce bude také mnohem snazší, když budete mít vše potřebné na svém určeném místě.

Pokud hledáte možnosti, jak redukovat nepořádek a chaos v domácí dílně, zde uvádíme několik nápadů na uspořádání úložného prostoru. Některé představují úkol pro domácího kutila, zatímco jiné jsou trochu náročnější, ale hodí se do každé domácí dílny či pracovny. 

Děrovaná deska (pegboard)

Jen máloco má tak mnohostranné využití jako děrovaná deska (pegboard), především při organizování věcí v dílně. Pěkný nápad představuje použití děrované desky na úhledné uložení potřeb na vyšívání, kde je snadno najdete. Děrovaná deska je také skvělá věc na zavěšování nářadí nebo připojení polic ve Vaší dílně.  

 

Háky na lepicí pásky

Výborný nápad do každé dílny: pomocí pár kovových tyčí (dobrý zdroj představuje IKEA) a háčků jednoduše zavěsíte lepicí pásky všeho druhu. Pokud máte další potřeby, můžete přidat košíky či nádoby (kontejnery) a do nich dát např. tužky, fixy a další věci.

 

Vytvořte si držák na spreje

Pokud při práci používáte barvy ve sprejích, tento nápad určitě oceníte. Pomocí pár kusů překližky a plastových rour vytvoříte perfektní organizér na řadu sprejů, z nichž si pak snadno budete moct vybrat právě ten, který právě potřebujete. Barvy ve spreji mají tendenci působit chaoticky a zabírat spoustu místa, ale jednoduchý úkol pro domácího kutila se Vám postará o pořádek.

 

Vytvořte si nástěnku na poznámky

Pokud potřebujete místo na záznamy objednávek Vašich zákazníků nebo na pověšení seznamů toho, co je potřeba udělat, nástěnka představuje šikovné řešení, které vytvoříte za jediný den. Potřebujete pouze korkovou desku a pár připínacích svorek. Tak budete mít prostor, kde budou Vaše objednávky a poznámky přehledně zorganizované, zatímco Vy budete moct pracovat.

 

Vozík na kolečkách

Úložný tip výborný především pro ty, kdo mají nedostatek místa na podlaze nebo používají víceúčelovou domácí dílnu. V tomto případě je použit kovový vozík na kolečkách, na který jsou uloženy každodenní potřeby, jako je barva, lepidlo a štětce. Hodí se, když chcete své potřeby jednoduše uložit v době, kdy je zrovna nepotřebujete; pak stačí vozík odvézt a schovat.

 

Plastové skladovací kontejnery

Takovou pracovnu můžeme jedině závidět, ale je to velmi jednoduché řešení, které můžete také použít. Vydejte se do prodejny domácích potřeb a vyberte si pár průhledných plastových kontejnerů a permanentní popisovač; tak vytvoříte úložiště pro všechno své nářadí, nástroje a všechno možné.

11 nápadů, jak se vypořádat s nepořádkem v domácí dílně 2
pegboard

 

Magnety

Stále zapomínáte vracet kovové nářadí zpátky na místo? Pak se podívejte na tohle nástěnné úložiště.  Pomocí kusu dřeva a magnetického pásu můžete vytvořit místo, kam snadno zavěsíte kovové pomůcky. Na nástroje, které nejsou z kovu, pak stačí přidat pár hřebíků či háčků na zavěšení.

 

Nástěnný věšák na štětky

Na předměty, u kterých nechcete, aby byly volně hozené v nádobě či zásuvce, můžete vyrobit jednoduché závěsného úložiště.  Tento nápad vyžaduje obyčejný kus dřeva a kovové hřebíky, ale přitom představuje skvělý způsob, jak zavěsit štětky a další choulostivé potřeby tak, abyste se k nim snadno dostali. 

 

Použijte zasouvací dveře (barn door)

Skladovací police jsou skvělé řešení na ukládání Vašeho nářadí a všeho ostatního. Zasouvací dveře jim dávají venkovský dojem a umožňují snadné skrytí Vašich věcí. Děrovaná deska nahoře se pak hodí na zavěšování předmětů, které denně používáte.

 

Využijte kouty

Pokud máte nedostatek úložného prostoru, nezapomínejte na obvykle prázdná místa, jako jsou rohy místnosti. Dřevěná úložná police skvěle pasuje do kouta a skýtá zásuvky a police na nářadí, barvy a další věci.

 

Myslete vertikálně

Další nápad využívající děrovanou desku se skvěle hodí na uložení různých zbytků a všeho možného. Když použijete jasné zajímavé barvy, Váš organizér bude zároveň sloužit jako nástěnné umělecké dílo.