DŮM Z FILMU VÁNOČNÍ PŘÍBĚH JE PŘÍSTUPNÝ VEŘEJNOSTI

DŮM Z FILMU VÁNOČNÍ PŘÍBĚH JE PŘÍSTUPNÝ VEŘEJNOSTI 1

Dům z filmu Vánoční příběh stále stojí v plné své filmové kráse. Milujete zmíněný film? Chcete se dotýkat exponátů, vidět prostory natáčení, kostýmy, rekvizity? Dům si může prohlédnout kdokoliv! Leží ve městě Cleveland, v americkém státě Ohio.

Místo stále přitahuje stovky lidí z celého světa, kteří mají zájem vidět historickou vánoční ikonu. Muzeum s domem je otevřeno pro veřejnost s průvodcem po celý rok 7 dní v týdnu. Oficiální místo, kde se natáčela vánoční rodinná komedie, se vyznačuje originálními rekvizitami, kostýmy a stovkami vzácných fotografií z natáčení filmu. Mezi rekvizitami a kostýmy jsou mimo jiné hračky hlavního hrdinu Ralpha. Film měl premiéru v roce 1983, ale dodnes má své příznivce. Malý Ralph (ztvárnil ho Peter Billingsley) chtěl dostat pod stromeček pušku červeného jezdce komiksového hrdinu. Rodiče s dárkem zásadně nesouhlasili. Chlapec se nechtěl přesto touhy vzdát.

Bez parkovacího problému

Dům Vánočního příběhu nabízí bezplatné parkování v přední části ulice. Pár přilehlých obyvatele domu Vánočního příběhu poskytuje placené parkování na jejich majetku.

Tvůrci chtějí udržet místo i pro budoucí generace. Dům Vánočního příběhu je podporován společností Tremont West Development. Tremont West je nezisková organizace, která pracuje, aby sloužila více než 9 000 obyvatelům a více než devadesáti MSP při budování komunity, vylepšení infrastruktury, domácí údržby a oprav.