Jedinečné Maseratti z roku 1971 již získá nového majitele

Jedinečné Maseratti z roku 1971 již získá nového majitele 1

V blízké budoucnosti se na aukci objeví Maserati s předpokládanou cenou 4 000 000 dolarů. Maserati Boomerang z roku 1971 vypadá podobně jako auto z filmu Back to the Future (Zpátky do budoucnosti). Auta jsou podobné, neboť jejich navrhl Giorgetto Guiguaro.

Tento návrhář byl průkopníkem v automobilovém designu. Navrhl modely pro Ferrari, Fiat, Alfa Romeo, Jaguar i Aston Martin. Byl označen za nejlepšího automobilového designéra 20. století. Navrhl několik výrobků od Nikonu, počítače Apple, tvar střelných zbraní, a dokonce i tvar těstovin Marille.

Koncept Maserati Boomerang byl představen na autosalonu v Turíně v roce 1971. Auto je jedinečné pro obrovské logo Maserati na kapotě. Je vybaveno motorem V8 s 300 koňmi pod kapotou, se kterým dosahuje maximální rychlosti 300 km/h. Tento unikát půjde do dražby v London Bonhams v září.

Majitel aukční společnosti tvrdí, že je to jedinečné auto s ještě jedinečnějším hranatým tvarem, který mu přidává na exkluzivitě a šarmu. Zajímavé je, že tento model se objevil i v reklamní kampani značky Louis Vuitton.