JEZTE JAKO OBAMOVI: NEJLEPŠÍ RESTAURACE, V KTERÝCH VEČEŘELA RODINA AMERICKÉHO EXPREZIDENTA

JEZTE JAKO OBAMOVI: NEJLEPŠÍ RESTAURACE, V KTERÝCH VEČEŘELA RODINA AMERICKÉHO EXPREZIDENTA 1

Není pochyb, že Obamovi mají skvělý vkus na dobré jídlo i restaurace. Během svého 8-letého působení v Bílém domě Barack Obama se svou první dámou Michelle objevovaly ty nejprestižnější gastronomická zařízení po celém světě. Seznam populárních restaurací, které navštívili, je opravdu bohatý.

Rodina Obamových patří k prominentním, kteří si nenechají ujít kulturní dědictví ani kulinářské speciality žádné země, kterou navštíví. Výjimkou není ani jejich rodná zem, ve které také lze zažít výjimečné gastronomické zážitky. Přinášíme vám pohled na několik nejlepších restaurací, které rodina Obamových navštívila během svého působení v Bílém domě.

Estela, New York

Prezident Obama na sebe strhl velkou pozornost médií, když se v září 2014 objevil v restauraci šéfkuchařů Ignacia Mattose a Thomase Cartera. Tato restaurace, inspirovaná středozemní vůní i chutí, se několikrát umístila v žebříčku Bon Appétit mezi nejlepšími restauracemi roku 2014 a také patří mezi top 50 nejlepších restaurací roku 2016.

Red Rooster, New York

Bývalý prezident svou návštěvou pomohl získat více pozornosti šéfkuchaři Marcusovi Samuelsson i jeho Harlemské restauraci Red Rooster. V březnu 2011, když ji prezident navštívil, byla totiž nově otevřená. Prezident v ní během benefiční akce hostil svých 50 podporovatelů. Zisk z akce byl později věnován na dobročinné účely.

Equinox, Washington

Několik dní před svou inaugurací v lednu 2009 vzal Barrack svou manželku Michelle do této restaurace, aby spolu oslavili její 45. narozeniny. Pokud byste zatoužili po autentickém prezidentském rande, vezměte si stůl v rohu s číslem 21, objednejte si truffle macaroni se sýrem a elbow macaroni s Vermontské čedarem. Na prezidentský pár je toto jídlo až příliš obyčejné, co říkáte?

Rose’s Luxury, Washington

Do této nejlepší washingtonské restaurace (dle Bon Appétit jedné z nejlepších v celé USA) Michelle poprvé vstoupila v únoru 2015 s několika přáteli. Šéfkuchař Aaron Silverman později potvrdil, že výjimeční zákazníci ochutnali téměř celé menu. Není pochyb, že s kulinářským zážitkem byly nadmíru spokojeni. Obamovi se sem totiž opět vrátili na prezidentovy narozeniny v srpnu 2015. Velkou nevýhodou Rose’s Luxury je, že pokud nejste obyvatelem Bílého domu, zřejmě budete mít velký problém se do této restaurace dostat. Připravte se na dlouhé čekání – podle všeho však tento gastronomický zážitek stojí za to.

Sukyabashi Jiro, Tokio

Tato restaurace získala mezinárodní prestiž díky dokumentárnímu filmu Jiro Dreams of Sushi. Dokument vypráví příběh majitele Jira Ona, který typické japonské jídlo povýšil na skutečné umění. Prezident Obama si tu vychutnával oběd s japonským ministrem Shinzata Abe. Jak později tvrdil, ochutnal tam nejlepší sushi, jaké jedl za celý svůj život. Paradoxem však je, že své jídlo nedojedl. 🙂