NEJDRAŽŠÍ POSTEL SVĚTA

NEJDRAŽŠÍ POSTEL SVĚTA 1

Běžný člověk spí na posteli za 100-300 €. Najdou se však lidé, kteří si třetinu svého života chtějí zpříjemnit a cítit se jedinečně. Renomovaný návrháři jim dali tu možnost, vymýšlejí nejdražší verze postelí, jaké si běžný člověk těžko i představí. Momentálně si titul nejdražší postele světa stále drží Baldachino Supreme s cenou 6 300 000 amerických dolarů.

Více než 4 roky držela tento titul slavná „létající postel“, která se vzepřela zákonu gravitace. Tento fenomén však pokořili designéři Stuart Huges ve spolupráci s Fratelli Basile v Itálii. Vytvořili tak nejdražší postel světa- Baldachino.

Fratelli Basile by Hebanon je nábytek, který se specializuje na nejkvalitnější nábytek 18. století, při výrobě však používá moderní postupy. Postel Baldachino má kaštanovou strukturu. Kabina postele je vyrobena z velmi kvalitního jasanového dřeva, které je později patinované a lakované. Postel Baldachino si však svou cenu vysloužila hlavně svou výzdobou. Tvoří ji 107 kilogramů 24 karátového zlata.

Do postele se hodí kvalitní pěnová matrace, složený z několika vrstev nebo taštičková matrace v kombinaci s latexovou vrstvou.

Často je postel prodávána i s výbavou přikrývek s husím peřím nebo antialergickou náplní. Povlečení je samozřejmě z nejkvalitnější egyptské bavlny.