KAM JÍT V ROCE 2017 – SRÍ LANKA

KAM JÍT V ROCE 2017 - SRÍ LANKA 1

Plánujete se letos vydat na cesty? Přinášíme vám seriál destinací, které jsou momentálně v kurzu! První zemí, na kterou si posvítíme, je Srí Lanka.

Divoká zvířata

Ostrov v Indickém oceánu se v poslední době dostává stále více do povědomí cestovatelů. V národním parku Yala máte možnost vidět nejpřísnějšího kočkovitých savce – masožravého leoparda. A to je jen jeden důvod, proč jít navštívit právě tuto zemi. Kromě divokých zvířat zde najdeme množství čajových plantáží, nádherné pláže, architektonické skvosty a nespočet buddhistických chrámů. Zapomenout nesmíme ani na slona, ​​který je tradičním srílanským zvířetem.

Luxusní ubytování

Vybrali jsme za vás luxusní hotelové ubytování! Komplex hotelů Relais & Chateaux nabízí také v této zemi svůj komfort. V nadmořské výšce 1 250 m.n.m. se   mezi čajovými plantážemi a kulisou hor stojí hotel Ceylon Tea Trails. Na podzim tohoto roku otevřou i luxusní stanový resort Coast Tented Lodge se soukromou pláží v blízkosti leopardy přeplněného národního parku Yala.

Nejlepší čas na dovolenou – koncem ledna. Počasí je přátelské a bez davů turistů.

Nejhorší čas na dovolenou – červen a červenec. Velká část země se stane nedostupnou kvůli nepřetržitým deštěm. Nejvyšší cena za luxusní hotely je v prosinci.