Kam se vydat na výlet ve Středočeském kraji?

Kam se vydat na výlet ve Středočeském kraji? 1

Letos hned tak každému nevyjde se podívat na dovolenou k moři, bohužel celoplošné zdražování tomuto letnímu trendu vůbec nepřeje. Nemusíte ale věšet hlavu – i když moře zrovna nemáme, Česká republika nabízí mnoho krásných míst, která procestovat a o kterých byste možná ani nevěděli, jaké krásy skrývají. Tuzemská dovolená má rozhodně své kouzlo! Kam se podívat ve Středočeském kraji?

Hrad Kokořín

Toto kouzelné místo, které sloužilo i pro natáčení několika pohádek, se nachází jenom kousek od Mělníka, ve stejnojmenné obci Kokořín. Můžete se zde nechat unášet nádhernými pískovcovými skalami a roklemi. Hrad je dominantou svého okolí, jeho kouzlo uvidíte již zdálky. Není divu, že byl také oblíbeným místem Karla Hynka Máchy.

Zámek Nelahozves

Od hradu je nejlepší volbou posunout se dále na zámek. Zažijte si historické odpoledne a kochejte se tím, jak to dříve vypadalo a jak lidé žili. Zámek Nelahozeves je monumentální renesanční stavbou s precizní sgrafitovou výzdobou. Tohle místo byste rozhodně neměli minout. Po celém historickém dni byste jistě měli natrefit zase na nádech moderna. Jak na to?

Moderní ubytování

Sporthotel Kácov nabízí rekreační areál pouze pár metrů od řeky Sázavy. Užijete si zde jak relax, tak, jak samotný název vypovídá, i mnoho sportovního vyžití na venkovních i vnitřních sportovištích bez ohledu na aktuální počasí. Pokud cestujete s dětmi, je sporthotel Kácov nejlepší volbou. Kde jinde natrefíte na lanový park, paintball, venkovní hřiště na petangue, softball, discgolf, basketbal, fotbal stolní tenis a další?

Lázně Poděbrady

Proč si po sportovním dni v hotelu nedopřát opět historickou formu odpočinku? Lázně Poděbrady mají historický nádech – procházky po kolonádě a nasávání lázeňské atmosféry ve vás zanechá skvělou tečku za vaším výletem. Nebo si vyčkejte na večerní program, který vám plně nahradí jakýkoliv večerní program u moře.

Středočeský kraj nabízí mnoho krás a možnost skvělého ubytování. Tak nasedněte do auta a na nic nečekejte. Užijte si příjemnou tuzemskou dovolenou.

Zdroj foto: Wynian / Shutterstock.com