Kam se vydat v únoru

Kam se vydat v únoru 1

Nový rok je už v plném proudu a krátký únor bývá přehlížen v přívalu rezervací na hlavní sezónu, která trvá od dubna do září. Nebylo by však správné ho přehlížet, protože nabízí některá velká dobrodružství. Je to např. nejlepší klimatickém období pro výstup na nejvyšší vrchol Afriky, doba, kdy  protančit střevíce na karnevalech po celém světě, anebo se potápět do azurových vod na Filipínách, kde budete plout nad kaleidoskopickými korálovými útesy.

 

Takže kam se vydat v únoru za 

…přírodou a divokými zvířaty

Únor je vynikající dobou pro setkání s méně obvyklými druhy živočichů a s přírodními divy. V horských oblastech severní Indie obrovské úseky ledu mění krajinu v divou zimní říši divů, která skýtá kouzelné pozadí pro náročné pěší túry a skvělé prostředí pro plaché sněžné levharty (irbis).

Vynikající lyžování můžete zažít na japonském ostrově Hokkaidó, a přitom vyměnit tradiční lyžařskou večerní zábavu za příležitost spatřit namlouvací tanec jeřábů, ptáků s červenou korunkou vysokých 1,5 m.

Pokud však toužíte uniknout zimě, zamiřte do Mexika, kde můžete uvidět miliony motýlů monarchů stěhovavých v jedlovém lese Oyamel v provincii Michoacán. Anebo se vydejte na Filipíny, kde budete moct šnorchlovovat vedle největších ryb světa.

 

…jídlem a pitím

V období po masopustním hodování si možná připadáte, že jste už snědli až příliš, teď ale není správná doba pro dietu. Následující destinace vhodné pro milovníky jídla ve Vás jistě také zanechají touhu se znovu vracet.

Seznámit se s nabídkou jídla Singapuru můžete ve zdejších rušných centrech plných prodejců, a přitom si užít prohlídku atrakcí města v příjemném suchém počasí.

Město Mendoza v Argentině a novozélandský Jižní ostrov lákají návštěvníky svými špičkovými vinařstvími nacházejícími se uprostřed úžasné krajiny.   

Pokud však přece jen chcete trochu hledět na své zdraví, lázeňské město Daylesford v Austrálii skýtá hojnost řemeslných podniků s jídlem, a také prameny s prospěšnou minerální vodou.

 

…dobrodružstvím

Dobrodružství je možné v únoru najít v každém koutě Země, ať už pod hladinou nebo na vrcholcích mohutných hor. Pokud chcete pokračovat v zimní tematice, zamiřte do Laponska, kde naleznete jízdy na saních tažených psy a můžete strávit noci pozorováním úžasné polární záře. Nebo se vydejte lyžovat na zasněžené svahy v americkém státě Wyoming a pak se ohřejte ve zdejších geotermálních gejzírech a horkých pramenech.

Fascinující podmořský svět naleznete v Hondurasu, kde už ustanou novoroční přívaly návštěvníků; země přitom patří k nejlevnějším destinacím, kde se můžete naučit hloubkové potápění.

A pokud se stojíte o výšky, čeká na Vás africký vrchol Kilimandžáro, nejvyšší samostatně stojící hora na světě.

 

…kulturou

Únor přináší také řadu oslav, přičemž karnevaly se slaví nejen v Benátkách, ale také v Brazílii (nejznámější je v Rio de Janeiru) a na Haiti. Takže vytáhněte oblečení s flitry, peří a taneční obuv a bavte se až do rána.

Zkrátka však nepřijdou ani ti, co touží po o něco mírnějším tempu. Než se vynoří kostýmy a postavy v maskách zaplaví kanály a uličky města, leží Benátky v příslovečném oku hurikánu, takže si můžete podívat na chod města bez davů turistů.

Také Kambodža leží na příjemném místě, bez dešťů a s mírnými dny, což jsou ideální podmínky pro objevování zdejších zlatých pláží, prastarých ruin a plovoucích vesnic.

Akční nabídka ubytování zde