KAPVERDSKÉ OSTROVY: EXOTICKÁ DOVOLENÁ S HESLEM “NO STRESS”

KAPVERDSKÉ OSTROVY: EXOTICKÁ DOVOLENÁ S HESLEM “NO STRESS” 1

Toužíte po dovolené v krásném romantickém prostředí, s plážemi, omýván tyrkysově modrá vodami? Láká vás Karibik, ale netroufáte si na více než desetihodinový let? Žádný problém. Vaše sny naplní dovolená na Kapverdských ostrovech s heslem „NO STRESS“.

Kapverdské ostrovy se za poslední roky těší velké oblibě turistů, ale i přesto si stále zachovávají svoji tradiční, turisty neposkvrněnou tvář. Panenské pláže s bílým pískem a azurovým Atlantským oceánem, se vyrovnají nejkrásnějším plážím v Karibiku. Místní kapverďané  jsou velmi milí, pohostinní a usměvaví. Ne nadarmo na ostrovech vládne heslo „NO STRESS“. Nikdo se nikam nespěchá, vychutnávají si každou chvíli života a žijí spokojeným životem i bez megalomanských majetků.

Nejvíce turisticky navštěvovanými ostrovy jsou Sal a Boa Vista. Ostrovy se od sebe již na první pohled liší. Sal vyhledávají turisté, milující procházky po promenádě, posezení v místních restauracích s živou hudbou, kavárnách, nákupy tradičních výrobků a suvenýrů, zda nespoutanou latino zábavu na místní diskotéce Pirata. Boa Vistu naopak vyhledávají turisté upřednostňující romantiku v hotelových resortech a sladké nicnedělání na pláži.

Dovolená na Kapverdských ostrovech nepředstavuje pouze chytání slunečních paprsků, ale i řadu příležitostí k poznávání navštívené země. Během procházky na dlouhatánský plážích můžete setkat Carreta obrovskou a sledovat kladení její vajíček, nebo si zasurfovat v rozbouřených vlnách oceánu. Kapverdské ostrovy jsou exotickým rájem pro milovníky potápění, windsurfingu a vodních sportů. Vyberte se na okružní jízdu ostrovem Sal a navštivte romantickou vesničku Murdeira pod Lví horou, malebnou vesničku Palmeira i mořské lávové jezírka „Buracona“, ve kterých můžete pozorovat tyrkysově zbarvené „magické oko“, vykoupejte se v jezeře v místní solném dole, které má podobné účinky jako Mrtvé moře, zajezděte si na čtyřkolkách, přejděte do hlavního města Espargos nebo se vydejte na romantickou plavbu a probádejte bohatý podmořský svět.

Atrakcí v turistickém letovisku Santa Maria jsou bezpochyby místní rybáři, lovící a čistící ryby obrovských rozměrů přímo na molu, před zraky turistů. Boa Vista se pyšní krásnou pláží Santa Monica, označenou modrou vlajkou. Ostrov je známý svými útesy s vysokým obsahem železa v horninách a silnými vodními proudy, které v minulosti způsobily ztroskotání mnoha lodí. Nejznámějším je vrak nákladní lodi Santa Maria, který obývají vlny Atlantiku již 40 let. Kapverdské ostrovy jsou synonymem dokonalé dovolené v čarokrásném prostředí, kterou si můžete užít během celého roku.