Sony NW-WM1Z: zlatý Hi-Res Walkman za 3.300 EUR

Sony NW-WM1Z: zlatý Hi-Res Walkman za 3.300 EUR 1

Sony NW – WM1Z je jedním ze dvou nových walkmanů z nové série Signature. Jde o prémiový hi-fi komponent ke kterému si pravděpodobně zakoupíte nové sluchátka MDR-Z1R a sluchátkový zesilovač s DAC převodníkem TA-ZH1ES.

Speciální řada hi-fi zařízení Signature byla představena na veletrhu IFA 2016. Kromě toho, že stojí na vrcholu nabídky japonského výrobce, představuje jakousi výkladní skříň toho nejlepšího. Všechna zařízení z této série jsou vybaveny standardizovaným 4.4 mm konektorem. Nejpoutavějším zařízením z nové řady je bezpochyby walkman NW-WM1Z. Prémiové zařízení je z důvodu co nejlepších akustických vlastností vyrobené z bezkyslíkaté mědi, která je dokonce pozlacená.

Speciální opletený kabel byl navržen za pomoci hi-fi kabelového specialisty Kimber. Sourozencům zlatého modelu je NW-WM1A. Cenově dostupnější walkman přijde do prodeje za cenu 1.200 € a bude se vyrábět z jednoho bloku aluminia a normální mědi. Kapacita 128 GB bude v porovnání s dražším modelem poloviční. Oba hudební přehrávače sdílejí vylepšené uživatelské rozhraní a Bluetooth konektivitu bez wi-fi. Ručně vyráběné sluchátka MDR – Z1Rs jsou uzavřené konstrukce, disponují 70 mm vodiči a náušníky z ovčí kůže.

Posledním, ale neméně zajímavým komponentem, je sluchátkový zesilovač s DAC převodníkem TA – ZH1ES za 2.000 €. Je kompatibilní s hi-res audiem včetně DSD 22.4 MHz a 32-bit / 768 kHz PCM souborů. Může se pochlubit širokou škálou digitálních vstupů včetně koaxiálních, optických a USB. Mezi výstupy patří 4.4 mm jakož i XLR konektory a standardní 3,5 mm jack. Sony WM1 walkmany se sluchátky MDR – ZR1 se do prodeje dostanou v říjnu, zesilovač TA – ZH1ES o měsíc později.