Kef Muo: poslední slovo v oblasti bezdrátového audia?

Kef Muo: poslední slovo v oblasti bezdrátového audia? 1

Přenosné bezdrátové reproduktory to mají velmi těžké. Jejich úkolem je reprodukovat kvalitní zvuk z ozvučnice velmi malých rozměrů. Přestože se na trhu nachází nadbytek přenosných reproduktorů, není mnoho takových, které by uspokojily ucho audiofila. V převážné většině se jedná doslova o plastové krámy.

Tuto kategorii spotřební elektroniky však nelze ignorovat ani podceňovat. Bezdrátové reproduktory mají zkrátka budoucnost. Značky jako JBL, Bowers & Wilkins či Soundmatters dokázali, že je možné i z malých reproduktorů dostat výborný zvuk. I nejnovější bezdrátové reproduktory britské značky KEF jsou jiné. KEF je vysoce uznávanou britskou značkou (i díky svému dlouholetému partnerství s BBC) která by chtěla zaujmout svým nejnovějším přírůstkem KEF Muo.

Miniaturní verze Uni-Q reproduktorů podává v tomto systému překvapivě dobrý výkon. Reproduktory byly navrženy pro použití v domácnosti, můžete si ch však vzít i na pláž nebo párty. Cena 350 EUR za jeden reproduktor je adekvátní kvalitě. Reproduktory však budete potřebovat dva, protože jde o stereo zařízení.

Pod monofonním zvukem se rozumí, že hudba pochází z jednoho zdroje, stereo potřebuje kanály dva. Pouze tak vyplníte svůj pokoj prostorovým zvukem. Společnost KEF si uvědomuje, že stereo je nejen důležité ale také nenahraditelné. Pokud chcete hudbu poslouchat pouze na pozadí, nebo na párty, pak si vystačíte i s mono zvukem. Pokud si však chcete vychutnat pravou hudbu a každou její nuanci, bez sterea se neobejdete.

Každý z reproduktorů KEF Muo obsahuje dva měniče. První z nich pokrývá vysoké a střední pásmo, druhý obsluhuje basy. Už jeden reproduktor KEF Muo se zabudovaným zesilovačem poskytuje vysoce kvalitní, bezdrátové audio. Co však případě, že požadujete stereo? Koupíte si tyto reproduktory dva a postavíte jejich vertikálně namísto horizontálně. Následně stačí stisknout požadované tlačítko nebo si stáhnout speciální aplikaci, která reproduktorem řekne, že jeden reproduktor bude v rámci sterea představovat levý a druhý pravý kanál.

MUO je lifestylová záležitost. Jde o neuvěřitelně elegantní reproduktory dostupné v různých barvách. Nejde o žádné plastové krámy ale o high-end reproduktory s celokovovým šasi. Doba nabíjení vestavěné baterie je přibližně 3 hodiny, doba přehrávání 10-12 hodin. MUO reproduktory s lehkostí spárujete se svým Bluetooth zdrojem a zábava může začít. Někdo bude možná argumentovat tím, že je lepší reproduktory napájet ze sítě a signál přenášet kabelově. V takovém případě stačí, když budete mít po ruce kvalitní zdroj proudu a dlouhé kabely.