KEMPINSKI MANZANA LA HABANA: PRVNÍ 5-HVĚZDIČKOVÝ HOTEL NA KUBĚ

KEMPINSKI MANZANA LA HABANA: PRVNÍ 5-HVĚZDIČKOVÝ HOTEL NA KUBĚ 1

Od té doby, co v roce 2015 bývalý prezident Barack Obama požádal Kongres, aby zrušil téměř 60-leté obchodní a finanční embargo s Kubou, tropický ostrov v Karibiku začal vzkvétat jako oblíbená destinace. Pro ty, kteří mají toulavé boty, znamenají nově otevřené hranice konec jedné éry zmrazené v čase. Cestující v tomto období Kubu sice navštěvovali ale ve velkém se sem nehrnuli.

Přestože Američané na Kubě stále nemohou stavět, nejstarší evropská hotelová skupina Kempinski si sem svou cestu našla.

120-letá švýcarská společnost (v současnosti provozuje 75 pětihvězdičkových hotelů a rezidencí v 30 zemích) zde oznámila svůj nejnovější záměr. Nejpozději v tomto roce chce v hlavním městě Kuby otevřít svůj Grand Hotel Kempinski Manzana La Habana. Půjde o vůbec první pětihvězdičkový hotel na Kubě a jeden z prvních významných kroků do země z moderního západního světa.

Hotel bude umístěn v historické budově Manzana de Gómez z roku k 1890. Jde o o grandiózní pětipodlažní stavbu v evropském stylu. Nacházelo se zde nákupní centrum s více než 500 odděleními. Své sídlo zde měli obchody, obchodní kanceláře, advokátní kanceláře, a notáři.

Manzana de Gómez se nachází v centru Habana Vieja (Stará Havana) -v části hlavního města Kuby, která byla zapsána do Seznam světového dědictví UNESCO. Tato velkolepá budova nabízí výhled na Kapitol, Velké divadlo v Havaně a na slavnou rybí restauraci El Floridita s frekventovaným koktejlovým barem, kterou navštívil sám Ernest Hemingway.

Hoteloví hosté se zde mohou procházet po Staré Havaně s hlavním propojením na Calle Obispo (galerie, obchody a hudební bary), nebo navštívit slavný Castillo del Morro maják (který hlídal vstup do Havana Bay od roku 1589).

Uvnitř budovy v neoklasicistním stylu se bude nacházet 246 pokojů a apartmánů. Jejich rozloha bude od 130 do 500 metrů čtverečních, přičemž každá z nich bude obsahovat velké klenuté stropy a francouzská okna. K dispozici budou lázně o rozloze 3 3000 metrů čtverečních, tři restaurace, lobby bar, střešní terasa s bazénem. Co je nevídané i bezplatné připojení na internetu v každém pokoji. Kuba je stále jednou z nejméně digitálně propojených zemí ve světě. Samozřejmostí bude také neodmyslitelný in-house doutníkový salonek.