Keravan Kerala: luxusní způsob, jak prozkoumat vnitrozemí indické Keraly

Keravan Kerala: luxusní způsob, jak prozkoumat vnitrozemí indické Keraly 1

Představte si scénu: kolem Vás se táhnou rýžová pole, která vypadají jako zelený koberec proti modré obloze. Domky s červenými taškovými střechami leží, kam až dohlédnete.  Sedíte a popíjíte čaj a pozorujete krásu Kerály panoramatickými okny. Brzy se pobřežní pláně rozplynou a přejdou v podhůří pohoří Nilgiris.

Vítejte v Keravan Kerala, což je okouzlující nový způsob, jak poznat krásu jihoindického státu Kerala, známého také jako Boží vlastní země. Tři desetiletí od doby, kdy poprvé nabídla turistům jedinečný zážitek v hausbótu na stojaté vodě, spustila společnost Kerala Tourism iniciativu Keravan Kerala pro bezpečnou a individuálně přizpůsobenou dovolenou nejblíže přírodě. Můžete sedět v soukromém nejmodernějším vozidle a prohlížet si rustikální krásu vesniček ve vnitrozemí mimo obvyklé turistické oblasti.

„Keravan Kerala, která byla spuštěna v září 2021, je naší reakcí na pandemii covid,“ říká Krishna Teja, ředitel odboru cestovního ruchu v Kerale. „Chceme, aby turisté poznali více z našeho krásného státu, a to bezpečným a ekologickým způsobem.“

Iniciativa zřídí exkluzivní karavany a autokempinky po celém státě. Karavany jsou stylová vozidla vyrobená na zakázku se všemi nezbytnostmi a mnoha luxusními prvky, které Vás budou hýčkat na cestách, zatímco budete poznávat srdce Keraly. Každé klimatizované vozidlo je vybaveno rozkládací pohovkou, kuchyňským koutem s lednicí a mikrovlnnou troubou, jídelním stolem a soukromou toaletou. O zábavu a komunikaci na palubě se stará připojení k internetu a audio-video zařízení. Bezpečnost turistů je prvořadá a každý karavan je vybaven GPS a monitorováním v reálném čase prostřednictvím turistické aplikace pro Keralu. V post-covidním světě tyto karavany nabízejí jedinečný a bezpečný způsob, jak spatřit dechberoucí krásu vnitrozemí Keraly bez komplikací spojených s individuální rezervací hotelů. V rámci iniciativy Keravan Kerala bude Kerala Tourism propagovat karavanové parky, a to prostřednictvím partnerství soukromého a soukromého sektoru. Tato parkoviště, která se budou nacházet u některých nejlepších turistických atrakcí (jako jsou plantáže a eko-resorty), budou určena výhradně pro karavany.

Keravan Kerala: luxusní způsob, jak prozkoumat vnitrozemí indické Keraly 2
Kerala je protkaná mnoha vodními toky

„Naším cílem u tohoto projektu je umožnit turistům prozkoumat skryté oblasti Keraly,“ říká pan Teja.

Parky budou mít veškerý komfort a vybavení potřebné pro pohodlný pobyt turistů. V provozu budou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nabídnou zázemí, jako je recepce, kuchyně, jídelna, ubytovna, koupelny a toalety a systémy likvidace a recyklace odpadu. Nepřetržité hlídací a bezpečnostní kamery zajistí, že si dovolenou užijete v naprostém klidu. Kerala Tourism se zaměřil na udržitelnost a inkluzivitu.

 „V Kerala Tourism jsme průkopníky odpovědného cestovního ruchu v Indii,“ říká pan Teja. „Naším cílem je umožnit místním podnikatelům a komunitám zakládat parky a provozovat karavany, Samotná zkušenost s karavanem také zajišťuje, že místní komunity budou mít prospěch z turistických aktivit.“  Řidiči a zaměstnanci v autokempech budou místní obyvatelé, kteří jsou vyškoleni a přinesou své bohaté místní znalosti, aby nabídli turistům více než jen zběžnou dovolenou. Vozidla jsou certifikována podle normy BS-VI pro nejnovější ekologické normy v Indii a mají prostředky pro ekologické nakládání s odpady a systém likvidace a recyklace. V rámci politického dokumentu mohou z iniciativy těžit také majitelé domů s pozemky a plantážemi navíc ve vnitrozemí státu tím, že zřídí parky pro 1 nebo 2 karavany. Ty budou vyhodnoceny společností Kerala Tourism, čímž bude zajištěna vysoká úroveň kvality a bezpečnosti pro turisty. Kerala je už teď známá svým ubytováním v rodinách a Keravan Kerala tuto zkušenost dále rozšiřuje. Cestováním v karavanu poznáte zblízka místní životní styl a komunity díky iniciativám vlády pro zodpovědné cestování v Kerale. Iniciativy pomáhají vytvářet více pracovních příležitostí pro místní řemeslníky, umělce a ženy. Kerala Tourism vynakládá veškeré úsilí, aby zajistila, že iniciativa Keravan Kerala bude vstřícná k odpovědnému cestovnímu ruchu a nebude mít nepříznivý dopad na místní životní prostředí či komunity. Do konce března má být v provozu 15 karavanů a 5 parků.

„Zaznamenali jsme obrovský zájem turistů o tento podnik,“ říká Krishna Teja, „Brzy otevřeme rezervace přímo na našich webových stránkách a v aplikaci.“

Hausbóty v Kerale jsou známé po celém světě a mají u turistů vysokou prioritu. Keravan Kerala je změnou paradigmatu, která uspokojuje požadavky moderních turistů v post-covidním světě, kde mají přednost bezpečnost, pohodlí a udržitelnost. Keravan Kerala nabízí turistům jedinečné zážitky a zároveň otevírá nové cesty pro místní, aby mohli těžit z cestovního ruchu ve státě. Kombinuje se zde luxusní zařízení karavanů s přírodní krásou Keraly a odpovědnými turistickými praktikami.

Keravan Kerala je skutečně vizionářská iniciativa, první svého druhu v Indii, a globální cestovatel by si ji určitě neměl nechat ujít.