Stadion na MS 2022 v Kataru obklopený plovoucími hotely na ostrově Oryx

Stadion na MS 2022 v Kataru obklopený plovoucími hotely na ostrově Oryx 1

Mistrovství světa v Kataru budou v roce 2022 nejen 22. fotbalové mistrovství uspořádány asociací FIFA, ale vůbec v historii první mistrovství světa pořádané na arabské půdě. I přes všechnu tu kritiku, Katar bere organizaci vážně a pro fanoušky a týmy připravuje honosné překvapení.

Sice možná Katar není typickou fotbalovou zemí, ale luxusní víly, vodní park a plovoucí hotely přesvědčí každého návštěvníka, o tom kde má tato země své kvality.

Premiérové ​​mistrovství na arabské půdě se budou hrát na dvanácti stadionech, v sedmi různých městech. Jeden z nich bude na ostrově Oryx v blízkosti Dauhá, který bude vytvořen výhradně pro služby mistrovství světa.

Pětimiliardový projekt sestaven společností Barwa Real Estate Co. se během mistrovství stane místem pro 25 tisíc lidí. Kromě stadionu na ostrově nebude chybět ubytování v podobě luxusních vil, vodní park, divadlo pod širým nebem, různé výletní lodě, plovoucí hotely a mnoho dalšího. Pro pohodlné transfery budou moci obyvatelé využívat elektrická vozidla, vodní taxi nebo trajekty.

Je více než jisté, že v Kataru se dočkáme několika revolučních novinek, počínaje gastronomií, přes nejnovější technologie zavlažování až po revolučně zelenější trávník.