KEY WEST – SÍDLO SLAVNÉHO E. HEMINGWAYE

KEY WEST – SÍDLO SLAVNÉHO E. HEMINGWAYE 1

Ti, kteří se vyberou navštívit nejjižnější bod USA – Key West, by si neměli nechat ujít prohlídku domu Ernesta Hemingwaye. Nemusíte být vášnivým čtenářem. Stačí, pokud máte zájem o špetku kultury na vaší dovolené či prázdninách.Hemingway měl 21. července své 116. výročí narození. Patří k nejznámějším spisovatelem moderní literatury.

Za svých 62 let stihl napsat množství děl, které jsou dodnes bestsellery. Mezi jeho nejpopulárnější patří Stařec a moře, které známe z povinné literatury. Konkrétně v tomto domě, kde žil devět let předtím, než se odstěhoval na Kubu, napsal asi 70% své práce. Určitě znáte například díla Komu zvoní hrana, Vítěz nebere nic, Zelené pahorky Afriky či Mít a nemít.

Jeho příbytek v Key Weste je poměrně velký a útulný. Uvnitř najdeme starý nábytek, fotografie ze života, jeho psací stroje a pár listů, které napsal nebo obdržel od přátel či manželek. Kolem domu je krásná zahrada, kterou zdobí i dlážděné chodníky s lavičkami. Proti horkému floridskému slunci ji chrání bujné rostliny a květiny. Bizardností  je kočičí hřbitov. Miloval tyto domácí mazlíčky a měl je opravdu hodně. Na dvoře se nachází i bazén. V době kdy žil, v Key Weste byl nedostatek sladké vody. Proto byl tehdy bazén napuštěný vodou z moře.

V městečku najdete i jeho oblíbený bar – Sloppy Joe ‚s. Vlastnil to jeho kamarád Sloppy Joe Russell, se kterým v roce 1930 podnikal plavby na Kubu.