Kia Forte prozrazuje design nového CEE’D

Kia Forte prozrazuje design nového CEE'D 1

Evropská verze kompaktní Kie se představí na jaře v Ženevě.

Kia si na detroitský autosalon připravila premiéru sedanu Forte, který sice k nám nedorazí, ale přesto je důvod, aby zaujímal i Evropu. Je totiž dobrým předobrazem třetí generace CEE’D.

I když je zvykem, že malé sedany přicházejí na trh až po verzi hatchback, ze které jsou většinou odvozeny, Kia tentokrát představila sedan Forte spíše jako evropský CEE’D. Ten bude mít premiéru už na březnovém autosalonu v Ženevě.

Zatímco dosud byly modely CEE’D, Forte, Cerato a K3 designově rozdílné auta, nová generace je má sjednotit pod jeden mezinárodní model prodávaný ve světě pod různými názvy, informuje australský Car Advice.

Přední maska Forte se designově více přiblížila velkému Stinger, ale od loňského konceptu Proceed má přece jen daleko. Zcela neznámá již není ani podoba sériového CEE’D, jehož fotografie z běžného provozu zveřejnil korejský web Motorgraph.

Technicky bude nový CEE’D sourozencům třetí generace Hyundai i30, od něhož dostane podvozkovou platformu. I nabídka motorů má být identická. Zatímco americké Forte dostalo čtyřválcový dvoulitr s výkonem 147 koní, u nás bude v CEE’D základem litrové benzinové turbo GDI se 120 koňmi a silnější alternativa s turbem 1,4 (140 koní) nebo atmosférickým 1,6 (95 koní).

Opět se objeví i diesel 1,6 s výkonovými verzemi 95, 110 a 136 koní. Motory budou kombinovány s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou.

V nabídce zůstane verze hatchback a kombi, třídveřová skončí a nahradí ji karoserie typu shooting brake s dynamicky klesající střechou. Později modelová řada CEE’D by mohly doplnit i sportovní verze, hybrid či SUV.