V Irsku dali poslední sbohem zpěvačce Dolores O’Riordan

V Irsku dali poslední sbohem zpěvačce Dolores O'Riordan 1

Členové kapely se na mši připojili k přibližně 200 pozvaným hostům – převážně rodinným příslušníkům.

LIMERICK. Truchlící lidé se v úterý shromáždili v irské obci Ballybricken nedaleko města Limerick na pohřbu vedoucí zpěvačky skupiny Cranberries Dolores O’Riordan, která minulý týden náhle zemřela v Londýně ve věku 46 let.

Katolická pohřební mše se konala v kostele svatého Ailbeho v Ballybrickene v okrese Limerick. Stejnojmenné město je rodným městem umělkyně.

Mše se začala nahrávkou „Ave Maria“ ve společném podání zpěvačky a zesnulé italské operní hvězdy Luciana Pavarottiho z roku 1995, napsali místní média.

Kytara na oltáři

Členové kapely se na mši připojili k přibližně 200 pozvaným hostům – převážně rodinným příslušníkům a přátelům O’Riordan. Potom následoval samotný pohřeb jen v kruhu rodiny, uvedla tisková agentura DPA.

Národní stanice RTÉ informovala, že na obřadu se zúčastnilo šest sourozenců zpěvačky, přezdívané „Královna Limericku“.

Na oltáři byla umístěna kytara a platinová deska, které symbolizovaly hvězdnou hudební kariéru O’Riordan, napsaly noviny Limerick Leader.

Místní kněz a rodinný přítel Liam McNamara prohlásil, že zpěvaččin talent se dal „celý vyvážit zlatem“.

„Její laskavá osobnost a její krásný hlas při zpěvu jí přinesl množství příznivců. Bylo ho slyšet po celém světě a mnoha zachránil před temnotou,“ uvedl McNamara.

„Žádná slova, které zvolím, nejsou dost výstižné, aby popsali Dolores nebo přesně určili vliv dobra, které šířila po světě,“ řekl kněz truchlícím přítomným.

Smutek v irském Limericku

Pohřeb znamenal konec třídenního smutku v Limericku.

Tisíce lidí vzdali úctu O’Riordan již v neděli 21. ledna, kdy byla rakev s jejím ostatky vystavena v jiném kostele v Limericku, a další přišli v pondělí večer na tiché shromáždění se svíčkami ve městě.

Policie oznámila, že náhlou smrt O’Riordan nepokládá za podezřelou.

Frontmanka skupiny Cranberries náhle skonala v pondělí 15. ledna v Londýně, kde pracovala na nahrávání nového alba. Příčina její smrti zatím není známa. Podle úřadu koronera budou výsledky pitvy zveřejněny nejdříve v dubnu.

Skupina The Cranberries vznikla pod později pozměněným názvem The Cranberry Saw Us koncem 80. let v Limericku. Jejich hudba si brzy získala posluchače nejen na Britských ostrovech, ale také v Evropě a v USA.