Kolo z kávových tobolek? Tak vypadá úžasná spolupráce Festky a Nespressa

Kolo z kávových tobolek? Tak vypadá úžasná spolupráce Festky a Nespressa 1

Co může být obdivuhodnější, než neustálí  pokrok v tom, co vám jde nejlépe? Přesně taková je značka FESTKA – česká firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu opravdu exkluzivních silničních kol. Podle jejich nejnovějšího modelu můžeme bez jakýchkoliv pochyb říci, že v této firmě se jednoznačně nebojí nových výzev a dokáží dělat věci jinak!

Letos Festka vytvořila kombinaci, kterou by očekával opravdu jen málokdo! Inspirace spočívala právě v modelu Festka Doppler. Na světě je nespočet lidí, kteří jednak milují cyklistiku, ale zároveň si potrpí i na chutnou a kvalitní kávu. V důsledku toho se vůbec nemusíme divit spolupráci Festky s Nespresso, i když na první pohled toho mnoho společného nemají.

Značka Nespresso používá pro zachování stoprocentní kvality kávy právě hliníkové tobolky. To však není jejich jediná výhoda. Hliníkové tobolky se dají recyklovat, což znamená, že jde opravdu o přírodě přátelský způsob balení kávy, který je obzvláště šetrný v mnoha směrech. Právě v tom spočívá hlavní myšlenka jejich vzájemného projektu.

Společníci však spolupracovali i s třetí stranou – firmou AL-Solid, která poskytla odlitky potřebné konstrukce. Ty byly později opracované do požadované podoby. Celý proces výroby kola trval tři měsíce. Úžasné je, že celý kolo vypadá jednolitě a vytváří jakýsi pocit harmonie. Poutavě působí zadní kolo, ve kterém je zabudovaných 21 barev symbolizujících 21 příchutí kávy Nespresso.

Tento luxusní kolo nakonec přispěl k dobré věci, protože byl v průběhu charitativního večera Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vydražen za téměř 6 000 €.