SELHÁNÍ NENÍ PROHRA, CHYBA NENÍ NEÚSPĚCH, CHYBA JE KDYŽ  SE VĚCI PŘEDČASNĚ VZDÁME

SELHÁNÍ NENÍ PROHRA, CHYBA NENÍ NEÚSPĚCH, CHYBA JE KDYŽ  SE VĚCI PŘEDČASNĚ VZDÁME 1

V posledním motivačním článku jsme psali o tom jak se nebát jít za svým snem a dělat to co vás opravdu baví. Tentokrát se budeme věnovat tomu, když máme pocit že jsme selhali. To zná jistě každý z nás. Lidé se velmi rádi nechávají strhnout pocitem selhání a nepotřebnosti. A často pak mnoho věcí ani nezkusíte, jen aby se takovým pocitem vyhnuli. Zůstávají v teploučku ve svých ulitách, jen aby nemuseli zažít případné zklamání.

“ Na horních příčkách úspěchu nikdy není tlačenice. Napoleon Hill”

Což je samozřejmě na škodu! Měli bychom si uvědomit, že všechno co děláme a co se nám nepodaří jak jsme si představovali nás může jen posunout blíže k našim snem! Chybovat není neúspěch, chyba je když věci předčasně vzdáme. Jen si představte kdyby tak vědci vzdali své pokusy na vývinu léků po prvním pokusu. Dosud by nebyly vynalezeny mnohé léky.

Jednou jeden vědec okomentoval někoho poznámku, že kolik špatných pokusů už udělal. On se jen usmál a řekl: Pro mě to nejsou ŠPATNÉ pokusy, pro mě jsou to způsoby jak to nedělat a tím se posouvám blíže ke svému cíli. Vše záleží na tom jak to vnímáme.

Selhání není prohra, prohra to je pouze tehdy pokud své chyby stále opakujeme a nepoučíme se z nich. Kdykoliv máte ty nejlepší záměry, selhání není možné. Protože jste udělali vše co bylo ve vašich silách v tom momentě.

Netrapte se, že se vám něco nepodařilo. Nepřemýšlejte o tom co řeknou o vás druzí lidé. Musíte se osvobodit od toho co od vás společnost očekává. Nikdy nebudete dost dobrý pro každého. Až do chvíle kdy si řeknete, že na tom absolutně nezáleží. Buďte za všech okolností sami sebou a nenechte aby vás druhý odsuzovali za vaše skutky. Vy děláte vše jak nejlépe umíte a to je nejdůležitější. Nepřestávejte snít a nepřestávejte zkoušet! Protože jen ti odvážní nakonec zakusí úspěch!