KRÁLOVNA LODÍ HARMONY OF THE SEAS SE OD KVĚTNA PLAVÍ OCEÁNEM

KRÁLOVNA LODÍ HARMONY OF THE SEAS SE OD KVĚTNA PLAVÍ OCEÁNEM 1

Oasis of the Seas spolu s Allure of the Seas již nejsou největšími výletními loděmi na světě. Zbrusu nových Harmony of the Seas své mladší sestry z roku 2009 a 2010 překonala rozlohou větší o 7 stop. Tato nová výletní loď byla spuštěna na moře v květnu společností Royal Caribbean Cruise Line. Harmony při obsazení všech kabin dokáže unést až 6 780 pasažérů, přičemž u Oasis a Allure to bylo 5 408 pasažérů.

Tato masivní výletní loď je v pořadí již dvacátou pátou, kterou spustila na moře společnost Royal Caribbean Cruise Line. Kromě Harmony v květnu pro výletníky zpřístupnila i novou Ovation of the Seas, sestru Quantum of the Seas a Anthem of the Seas.

Po svém křtu, který se konal 29. května v Southamptonu, a po svých prvních dvou premiérových plavbách, se Harmony plaví v okolí Barcelony. Své první léto stráví ve Středomoří 7denní výletními plavbami. Pasažéři se mohou nalodit buď v Barceloně nebo v Římě (přístav Civitavecchia) a o týden později vystoupit ve stejném přístavu.

V říjnu Harmony plánuje proplouvat Atlantikem z Barcelony do Fort Lauderdale, její domovského přístavu. Z její „domoviny“ se v polovině listopadu vydá na 7-denní plavby východním a západním Karibikem.

Určitě vám v hlavě zableskla  otázka, jak velká je ve skutečnosti tato loď, když je považována za největší na světě. Společnost Royal Caribbean přinesla o výletní lodi Harmony of the Seas několik zajímavých faktů, které odpovídají na vaše zvídavé otázky.

Vyrobena byla v STX France, St. Nazaire, Francie

„Panenská jízda“ proběhla 29. května 2016

Velikost: 226 963 GRT

Délka: 1 188 stop (což představuje délku 4 fotbalových hřišť)

Harmony je vyšší než pařížská Eiffelovka

Šířka: 215.5 stop

Rychlost: 22 uzlů

Maximální počet pasažérů: 6 780

Počet soukromých kajut: 2 747 (z toho 1 738 s balkony)

Stravovací zařízení: 20

Posádka: 2 300 členů

Výtahy: 24 výtahů určených pro pasažéry

Harmony, jako každá výletní loď, disponuje množstvím možností jak trávit volný čas. Na její palubě najdete bazény, sportovní zóny, fitnes centra, sauny, relaxační i různorodé restaurační zařízení (mexické, čínské, italské restaurace, ale také káva Starbucks Coffee). Na lodi se nachází také Central Park, podobně jako na Oasis a Allure, který se podobá skutečnému městskému parku.

Podobně jako ve městě, i na výletních lodích jsou pro zábavu nejatraktivnější zejména noční hodiny. Harmony se může pyšnit tím, že se na její palubě nachází „Bionic Bar“, ve kterém vás obslouží dva číšníci-roboti. Robotické číšníci dokážou namíchat a připravit jakýkoli drink ze široké nabídky dle vašeho výběru.

Na lodi je prostor i pro zábavu na vyšší úrovni. Můžete si přijít vychutnat umělecký zážitek do divadla Royal Theater s místy pro 1 380 diváků. Atraktivními jsou i blues a jazzové vystoupení a také Comedy Live – klub, ve kterém komici přímo komunikují s publikem a vytvářejí tak neopakovatelné vystoupení. Pokud vás chytne touha po výhře, můžete zariskovat o své finanční prostředky v „Casino Royale“.

Harmony má toho v záloze ještě mnohem více, ale jestli se to všechno dá stihnout během 7-denní výletní plavby, to už necháme na vás.