Kryty na mobil, jejichž cena vám vyrazí dech

Kryty na mobil, jejichž cena vám vyrazí dech 1

Obal na mobil je v první řadě funkční záležitost. Chrání telefon před mechanickými poškozeními, ale kromě toho je i zajímavým imageovým doplňkem. Pokud patříte mezi ty, co nemají hluboko do kapsy, možná i váš mobil bude zdobit jeden z těchto luxusních krytů.

Nejdražší kousek na trhu pochází z dílny kanadské designérky Anity Mai Tan, majitelky šperkařské firmy AlGems. Značka je známá svými nákladními kolekcemi šperků, z nichž některé se prodaly za miliony dolarů. V nabídce má momentálně šest krytů na mobil ze zlata a drahých kamenů. Navzdory velké hodnotě jejich zastiňuje limitovaná kolekce dvou obalů „Spider and Dragon“. Jsou vyrobeny z 18karátového zlata, bílého v případě modelu Spider a žlutého na dračím krytu. Designérka jejich ozdobila dohromady 5000 kusy bílých, černých a hnědavých diamantů a velkým zlatým modelem zvířete, po kterém je konkrétní obal pojmenován. Tato nádhera se prodává za 880 tisíc amerických dolarů a ve své cenové kategorii nemá žádnou konkurenci.

Oproti předchozímu krytu je titanová ochrana na mobil od značky BRIKK jen chudým příbuzným. Jeho cena je na běžné poměry i tak zarážející, jeden takový obal stojí téměř 4 a půl tisíce dolarů. Designéři vsadili na jednoduchost a čisté linie bez ozdob. Výsledkem je kryt z titanu, který zajistí maximální ochranu mobilu před poškozením při nárazu, a zároveň zaujme i náročné estetická kritéria. Dostupný je v pěti barevných provedeních, a to v šedé, platinové, zlaté a uhlově úpravě.

Titanové obaly na mobilní telefony vyrábí i značka Gray. Svou kolekci s názvem Advent zaměřila výhradně na produkty od firmy Apple, a to modely iPhone 6, 7 a 7 Plus. Kryt Advent nepokrývá celé tělo mobilu, ale jen jeho boční hrany. Má futuristický vzhled, je 2,5krát tvrdší než nerezová ocel, ale zároveň mnohem lehčí. Vyrábí se ve čtyřech barvách: zlaté, černé, ocelové a v provedení s duhovými odlesky. Všechny obaly se pocházejí z limitované edice jen několika stovek kusů a ty na šestkové modely jsou již beznadějně vyprodány. Cena za jeden kryt se pohybuje od 645 do 1150 dolarů v závislosti na konkrétním provedení.

Do kategorie tisícidolarových krytů na mobily patří i ty od Gresso Company, výrobce telefonů a obalů z titanu. Ceny jeho produktů se začínají na částce 1000 dolarů za kryt s minimalistickými liniemi, inovativní konstrukcí a štítkem z 18karátového zlata. Verzi pro sedmičkové iPhony si však můžete pořídit až od částky 4000 dolarů, protože jde o limitovanou edici a ruční výrobu. V cenové hladině 1000 dolarů začíná i speciální obal, do kterého se dá ukrýt kreditní karta či jiný doklad. Nejdražší perlou v nabídce je však model Gresso Diva. Černý kryt s vybroušeným květinovým vzorem má v sobě zakomponované diamanty a zlato, díky čemuž se jeho hodnota vyšplhala na 5900 až 7200 dolarů podle počtu použitých kamenů.