Lenovo uvádí na trh koncept smartphonů a notebooků s rozšiřujícími se displeji

Lenovo uvádí na trh koncept smartphonů a notebooků s rozšiřujícími se displeji 1

Na svém Tech World 2022 předvedla společnost Lenovo prototyp telefonu Motorola, který se stisknutím tlačítka rozšíří na 6,5 ​​palce, a koncept notebooku s displejem, který se rozšíří nahoru, aby uživatelům poskytl více místa na obrazovce, když bude to potřeba.

Oba koncepty byly předvedeny ve video ukázce výkonným viceprezidentem společnosti Lenovo a prezidentem její Intelligent Devices Group, který jako první představil fungující důkaz principu pro smartphony vyvinutý interní inovační skupinou Motoroly, 312 Labs. Ve výchozím stavu má obepínající OLED displej pouhé 4 palce (10 cm), což umožňuje velmi praktické provedení telefonu, které je údajně „menší než většina ostatních prémiových zařízení na trhu“. Stisknutím tlačítka se displej vysune až na úhlopříčku 6,5 palce (16,5 cm), přičemž obsah na obrazovce se dynamicky rozšiřuje s tím, jak se telefon natahuje. Větší plocha displeje by měla být dobrá pro sledování filmů nebo hraní her na cestách, přičemž uživatelé budou moci telefon znovu složit, aby jej na konci rozšířené relace sledování mohli snáze přenášet. Motorola ve své doprovodné zprávě také zmiňuje stav náhledu, který pravděpodobně nabízí nějakou funkci „na pohled“ (at-a-glance), ale nejsou uvedeny žádné další podrobnosti.

Je to podobný příběh jako u konceptu skládacího notebooku, který je patrně také ve fázi vývoje funkčního důkazu principu (proof-of-concept). Přenosný počítač má to, co bychom odhadovali na displej 11 palců (28 cm), ale motorizovaný mechanismus vzadu pomalu rozvine obrazovku a vysune ji nahoru (úvodní foto), aby vytvořil supervysokou zobrazovací plochu v podobném pohledu jako u monitoru LG Dual Up. Stejně jako u prototypu smartphonu se obsah na obrazovce přizpůsobuje vyplnění zvětšené plochy displeje.

Společnost Lenovo neuvedla, zda některý z těchto konceptů povede k rolovatelným Motorolám nebo rozšiřujícím se ThinkPadům, ale společnost není v testování takových možností sama, takže se možná jich ještě dočkáme.